Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Évek óta küzdök nőgyógyászati...

Évek óta küzdök nőgyógyászati gyulladással, hasmenés is fennáll, lehet gluténérzékenység? Hosszú lett, de végső kétségbeesésemben már nem tudtam hova fordulni.

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, egy vesemedence gyulladással kezdődött, kb 3 éve jelentkeztek nőgyógyászati tünetek (akkor enyhébbek) amikoris antibiotikumot írtak fel. Utána sorra jöttek a vizsgálatok, mindig kimutatott a kenetből valami bacit. (streptococus, e.coli, staphylococcus stb.) Utána csináltattam std-szűrést, ureaplasma pozitív lett. Arra is újabb 3 hetes kombinált antibiotikum-kúra, folyamatos hasmenés, javulás semmi. Egy év után újra megcsináltattam pár hónapja az std-t, pozitív lett megint, viszont már nem merek antibiotikumot szedni.(a párom nem kapta el)


Felfázásos panaszaim ritkábban szoktak lenni, ekkor nagyon fáj pisilés után, néha olyan, mintha kitépnék a petefészkemet. Szokott jelentkezni olyan tünet is, hogy azt érzem, mintha egy labda lenne a méhemben, mozgásra jön a kellemetlen diszkomfort-érzet. Ha alkoholt iszom amúgy, egy-kettőt mindig bele szokott szúrni, ez csak érdekes megfigyelés.


A hasmenésem már több, mint egy éve fennáll, néha jobb, néha rosszabb. A gasztroenterológus dysbacteriosist diagnosztizált, a bélbolyhok károsodásást, ráfogva a végtelen sok antibiotikum kúrára. (ennek egy éve)


Teljesen el vagyok keseredve, kb 5 nőgyógyász turkált bennem, mindenféle urológiai reumatológiai infektológiai rendelésen jártam, de mindenki csak tapogatózik. A sok antibiotikum miatt már a szótól is kiráz a hideg, nem tudom, mi lehetne a megoldás.


Valakinek valami ötlete, tapasztalata, bármi?


(20L)



2020. ápr. 21. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem méhszájseb okozott folyamatos fertőzést. Csak sok nőgyógyász nem foglalkozik vele, mert "majdnem minden nőnek van", csak sajnos, aki hajlamos rá, annál komoly tüneteket okozhat. Mióta kezelték, azóta nem lett fertőzésem. + már csak óvszerrel védekezünk és mindennap d-mannose-t iszom a felfázás/e-coli ellen. Nekem ezek váltak be. 28/N
2020. ápr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne az antibiotikumtól károsodásod? Mindenesetre nem ártana probiotikumot szedned legalább egy évig. Ezen kívül lehetsz laktózérzékeny is, ami vagy elsődleges probléma vagy egy tünete a gluténérzékenységednek. A laktózérzékenységet érdemes genetikai vizsgálattal (és nem kilégzéses teszttel) megnézetni, abból kiderül, hogy elsődleges vagy más betegség tünete.
2021. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!