Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészséges ember esetében...

Egészséges ember esetében mennyi a normális hajhullás mértéke?

Figyelt kérdés

Olvastam a napi 100 szálat, amit nem hiszek, mert én attól már erősen kopaszodtam és parókára volt szükségem.

A tapasztaitokra vagyok kíváncsi, hogy egészséges esetben mennyi hullik ki? Egy-két szál, 10-20?

Tudom, hogy nem szokás megszámolni, de kíváncsi vagyok, hogy kb.mennyi.

Nő vagyok, akinek egyszer már kihullott, kinőtt és most megint hullik. (Nem kemó miatt.)


2021. nov. 23. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Életkortól is függ, ciklustól is függhet, az ember is "vedlik" van amikor erőteljesebben, van amikor kevésbé.
2021. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rettentő nagy szerepe van a genetikának ebben. Így nehéz megmondani ki az egészséges, és ki nem. Van ismerősöm aki 40 éves de soha egy hajszála se hullik.
2021. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De, akinek mégis kijön egy nap valamennyi? Kb.mennyi szokott?
2021. nov. 23. 08:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hullik a hajam, nemtudom mennyi, de a fésűről alig bírom leszedni, beletapad a zoknikba es a lefolyóba is belemegy, hajmosáskor pedig szintén kijön egy jópár hajszál. Viszont nem kopaszodom vagy ilyesmi, mert kb ugyanennyi babahajam is kinő.
2021. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én egyszer megszámoltam, mert soknak tűnt. 87~ (+/-10 szál). Már rohadt rég "hullik", de nem látszik
2021. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem már látszik. Veszítettem már el szinte teljesen, aztán szépen kinőtt, majd ismét kihullt kb.a kétharmada. Kinőtt, most megint hullik.

Különböző okai voltak.

2021. nov. 23. 09:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Betegség nincs?

Mert verszegeny/vashiany is okozhatja

2021. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Vashiány vérszegénység nincs. Krónikus betegség van, de kezelve, rendszeresen kontrollálva.

Volt egy fogászati gyulladásom, egy hónapja kihúzták a bölcsességfogamat. Nagyon hullott, látványosan megritkult. Egy hete megállt és rendeződni lázszott. Tegnap ismét hullani kezdett.

2021. nov. 23. 11:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát a rossz fogtol minden baja lesz
2021. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De már egy hónapja kihúzták. Múlt héten nem hullott, tegnap elkezdte megint. Nem értem, hogy miért van. A fogamat egy hónapja kihúzták? Ha ahhoz van köze, miért állt neg egy hete és miért kezdett tegnap ismét hullani?
2021. nov. 23. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!