Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki tapasztalt hasonlót...

Kecskebéka111 kérdése:

Valaki tapasztalt hasonlót oltás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2021 Július közepén kaptam meg a második pfizer vakcinát

21 éves vagyok, normál testalkat, rendszeresen nem szedek gyógyszert, nincs krónikus és tartós betegségem (nem tudom számít-e)

(Illetve annyi hogy a gyomrom egy picit rossz mert a felső gyomorgyűrű nem zár, régebben refluxot állapítottak meg, de mára már javuló tendenciát mutat)


A panaszom a következő lenne:

Az elmúlt 10 évben nem voltam beteg egyáltalán, esetleg kisebb torok fájás 1-2 napig és minden ment úgy mint azelőtt.

Nem szedtem soha vitaminokat pluszba, mivel nem volt éreztem szükségét. Elég erős immunrendszerem van/volt.

Miután megkaptam a második adag oltást is, furcsa módon pont onnantól kezdve alakultak ki kisebb-nagyobb problémák.

Augusztus elején felfáztam valamiért, lett egy mellékhere gyulladásom, kaptam rá antibiotikumot, helyre jött és meg javult aminek meg kellett.

Szeptemberben kisebb orrfolyás, köhögés volt pár napig, itt nem voltam orvosnál mert minden apró dologgal nem szaladok egyből dokihoz.

Október 15-18 környékén, pontos dátumra nem emlékszem, de dolgoztam és a munkabeosztásom nem túl kedvező, 18 órában dolgozom (nem kell szörnyülködni és sajnálni, nem fizikai munka:))

Egyik napon amikor dolgoztam haza estem 23:00-kor, majd elalvást követően 2-2,5 óra múlva fel ébredtem hogy ég a gyomrom, de nem a szokásos módon, csak az alja. Ez most lehet hülyén hangzik de tényleg így tudom leírni az érzést. Majd fel keltem, savlekötő bevétele után éreztem hogy valami más is van velem, ki kellett menni wc-re, mert alul-felül jött minden.

Hasmenés, hányás, majdnem 40-es láz és 2 nap alatt 2,5 kilót fogytam, alig volt étvágyam, illetve ha ettem vagy ittam egy keveset az pár másodpercen belül jött valamelyik nyíláson.

3-4 napig otthon voltam és úgy éreztem hogy rendben van minden, ugye ettem hasfogót, b6-ot és normaflore-t és benuron lázcsillapítót, hátha fontos információk ezek is.

Utána mentem dolgozni ismét, majd megint elkapott este 20:00 környékén egy kis hányinger és szédülés.

A friss levegő jót tesz, de amint be mentem a melegre szinte öklendeztem annyira rosszul voltam.

Fél óra után elkapott a hasmenés is, majd miután elintéztem nagydolgom elmúlt a szédülés és a hányinger is.

Persze pár napig ez még jelen volt az életembe, majd elmúlt. Legalábbis úgy éreztem. Utána már november eleje lehetett mikor be lázasodtam újra, megint ettem lázcsillapítót, azzal sikerült lehúzni a lázat és elmúlt a remegésem és a bőrfájdalmam is.

2 hétre rá, november 15 környékén ismét lázas lettem, majd torokgyulladást kaptam, arra ettem fájdalomcsillapítót és tantum verde sprayt használtam. 3-4 nap alatt el is múlt a fájdalom, viszont a minap előjött a régi jó barátom…hasmenés, hányinger és szédülés..


Amiket megfigyeltem magamon:

Gyengült az immunrendszerem, vagyis én úgy érzem.

Ha elkap a hányinger azzal együtt ég a gyomrom és szédülök is, és rá kb fél órára jön a hasmenés, általában ha elintéztem a dolgom akkor elmúlik minden, de napi 10-12x hányinger kerülget és szédülés, akár munka közben is az úgy nem szuper..

Hiába eszem a savlekötőt, folyamatosan ég a gyomrom illetve hiába eszek görcsoldót, görcsöl a hasam


Plusz észrevétel, ami már szerintem pszichés eredetű dolog lehet..

Folyamatosan rágok, állandóan kocogtatom a fogam de olyan szinten hogy már engem is idegesít, de erre mostanában figyeltem fel csak


Háziorvossal nem szándékozom beszélni mert nem vagyunk túl jó viszonyban és ilyen dolgokat általában le tudja annyival hogy covid teszt, meg egyél C vitamint.

Covid negatív vagyok egyébként.


Ami a fog kocogtatást előidézheti az talán a túl sok stressz, lehet hogy a többi dologban is közrejátszik a stressz vagy fogalmam sincs


Esetleg ha valakinek vannak hasonló tünetei mióta be lett oltva, vagy voltak tünetei amik hasonlóak de talált rá megoldást, vagy ha valaki tudna ajánlani valami gyógyszert vagy akár már vitamint is ami segíthet abban, hogy az említett panaszokat vagy tüneteket megszüntesse vagy enyhítse azt szívesen meghallgatom és kipróbálok bármit.

Őszintén lehet hogy picit besokalltam a sok negatív hírrel és dologgal ami mostanában történik velem, velünk emberekkel, az is közre játszhat.


Válaszokat előre is köszönöm, és szívesen fogadok meg tanácsokat, hiszen így egyre nehezebbek a mindennapok és egyre inkább el megy a kedvem szinte mindentől


Jó egészséget mindenkinek akinek még van :)



2021. nov. 23. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szia!Sajnos tele van a net hozzad hasonló panaszosokkal oltás után

Szerintem keress egy belgyógyászt és vizsgáltasd ki magad alaposan.

Ha az oltás okozta azt már nem tudod magadból kiszedni de több oltást szerintem semmiképp ne vegyél fel ha elfogadsz egy jószándékú tanácsot!

Minden jót és jobbulást kívánok neked!

2021. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát tisztában vagyok vele, hogy ha az oltás miatt van, akkor igazából próbálkozhatok bármivel, az bennem van és bennem lesz. Csak valami megoldást csak kellene találni, mert tényleg nem jó így élni a mindennapokat, hogy félek el aludni, mert éjszaka rám jöhet a rosszullét, félek fel kelni mert napközben sokszor vagyok rosszul.


Dolgozni sem szívesen járok így, mert ott sem tudok úgy figyelni ahogy kellene, éppenséggel ha hányingerem vagy hasi fájdalmam van akkor azon jár az agyam, hogy ugyan mitől lehet és próbálok ellene küzdeni.

Ha valakinek tényleg van hasonló tapasztalata, vagy valami módszer ezek a panaszok ellen akkor írja meg kérem!

2021. nov. 23. 18:05
 3/3 A kérdező kommentje:
És mindenképp fel fogok keresni egy orvost, aki tud segíteni, hogy hosszútávon se legyen ebből probléma
2021. nov. 23. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!