Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minden napos hányinger?

Minden napos hányinger?

Figyelt kérdés
nos.. 17 éves vagyok és lassan 5. éve, hogy szinte minden egyes nap hányingerem van, de hányni nem tudok csak öklendezni. Akkor szokott előjönni, ha el kell mennem valahova. Például, ha suliba megyek akkor reggel nagyon erősen előjön és napközbe nem figyelek rá és elmúlik.. De, ha orvoshoz kell menni akkor mindig öklendezek és csak egyre rosszabb.. Általába, ha van nálam kóla akkor segít 2-3 percre, de utána megint előjön, de sokkal durvábban:/ Ritkán hányok, de, ha hányok akkor elviselhetetlen amit érzek és nem tudok mit csinálni.. Itthon is ritkán előjön, de csak akkor, ha fáj a hasam vagy érzem, hogy beteg leszek. Mit tudnátok ajánlani?

#szorongás #hányinger #rosszullét #emetofóbia #pszichés hányinger #régóta tartó hányinger
2021. nov. 23. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvost
2021. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kulcsszavaid között ott a szorongás. Ugyanis ez okozza az egészet.

Nálam nem vált ez sosem krónikussá - ahogy nálad -, mert én, amitől szorongok, hányingert, de minimum diszkomfort érzetet okoz, attól a helyzettől, munkától, vagy akár social media felülettől igyekszem megszabadulni, kilépni.

Ha ez nem lehetséges, akkor hányingerre hatásos a gyombér ital/tea. (illetve, amit tartósan lehet hányingerre szedni, az a B6 vitamin. A kóla - tudom, használ, ideiglenesen, de - hosszabb távon a csontokat leépíti.)

DE azt hiszem, neked már pszichológus/pszichiáter segítség kellene, főleg, ha ennyi ideje tart.

2021. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!