Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veszélyes lehet a harmadik...

Veszélyes lehet a harmadik oltás, ha átestem a betegségen?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor lettem covidos, sokáig velem maradt a dög. Tavasszal beolttattam magam kétszer (nekem Modernat adtak be).

Előtte háromszor adtam verplazmat, mert sok ellenanyagom volt.


Van itt olyan, aki betegség után beolttatta magát? Vagy nézetett ellenanyag szintet? Nem veszélyes csak úgy kérni a harmadikat?



2021. nov. 24. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem érdemes oltatnod. Sajnos a COVID-nak már ez is sok idő. Felfutóban a járvány, simán elkaphatod újra
2021. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle.
2021. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Senki nem tudja megmondani, hogy mi veszélyes, és mi nem, mert ez egy gyakorlatilag kísérleti fázisban lévő oltás.

Ha mindenképp tervezed beadatni a 3. oltást is (bár én hanyagolnám, amíg nem leszek rákényszerítve), érdemes ellenanyag szintet nézni, és ha van elég, akkor hanyagolni.

2021. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Pfizer-Moderna oltások 2 dózis 8-9 hónapig véd az egészséges immunrendszerűeket.

Belinkelem mert nekem úgysem hinnének:

[link]

2021. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként aki átesett a covidon, 4 hónap múlva érdemes beoltatnia magát, mert frissűl a védelem, és a védőoltás több antitestet "termeltet"-ezt virológustól hallottam. Aki átesettként beoltja magát 4 hónap múlva, annak jóval hosszabb ideig tart a védettsége, mondjuk nem a kínai oltásra igaz.
2021. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
#5: ne nevezzük már védettségnek, mert ezért hord össze mindenki hülyeségeket. Nem, az oltástól nem leszel védett, csak ha elkapod, akkor nagyobb eséllyel fogod gyengébb tünetekkel, szövődmények nélkül átvészelni, de nem lesz rajtad "golyóálló mellény", ahogy azt a Nagyvezér mondta. Oltott is ugyanúgy elkaphatja, és ugyanúgy terjesztheti.
2021. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy éve voltam covidos, azóta 3 Pfizert kaptam. A harmadik előtt nézettem ellenanyag szintet, magas volt. Semmi bajom nem lett, még annyi oltási reakcióm sem volt mint az első kettő után.
2021. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 nem is írtam, hogy az oltástól nem lesz védett, szövegértelmezésed hibás.
2021. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: de akkor neked is :D Te azt írtad, hogy bizonyos esetben "jóval hosszabb ideig tart a védettsége". Mire mondtam, hogy ne nevezzük már védettségnek, mert nem az. Védettséged van bárányhimlő ellen, ha beoltanak, de ez az oltás csak feltételes "védettséget" ad, mert ugyanúgy beteg lehetsz, ugyanúgy akár kórházba is kerülhetsz, és ugyanúgy terjesztheted a covidot.
2021. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!