Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4 éves koronavirus teszt?

4 éves koronavirus teszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 4 éves gyerekem nathas, nagyon kohog és 38,2 a laza. A gyerekorvos fogja elrendelni q koronavirus tesztet? Aki már atesett ezen, hogy történt? Köszönöm!

2021. nov. 28. 06:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
67%

Anno nekem 2020-ban csináltak PCR tesztet, váladékot vettek a garatból és az orrnyálkahártyáról, majd 2-3 nap után megküldték az eredményt. Akkor az volt a protokoll, hogy negatív eredményt esetén megkell ismételni.


Gyorstesztet is végeztek rajtam, ott csak az orrnyálkahártyáról vettek mintát és egy jó 20 perc alatt (még annyi sem volt) meglett az eredmény. De elvileg a gyorsteszt nem annyira pontos, mint a PCR teszt, legalábbis az orvos elmondása alapján.


Nem tudom, hogy azóta mennyit és, hogy mint változott a mintavétel. De sanszos, hogy maradt minden ugyan úgy.


Jobbulást a kicsinek!

2021. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
“Meg lett” külön, de legalább az “ugyanúgy”-ot sikerült szétszedni.
2021. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
39%

#2 Nézd el nekem, hogy telefonról írok és nem a helyesírásomon van a prioritás ☺


Viszont te szépen beégetted magad, világi lúzer vagy.

2021. nov. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zakel válasza:
31%
#2 A meglett szót mióta írjuk külön? Mesélj már nekem.
2021. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1# 2020-ban sem volt az a protokoll, hogy a negatív PCR tesztet meg kell ismételni...


Kérdező, ha a háziorvos megrendeli a tesztet, akkor esélyes, hogy nektek kell bemenni egy tesztelőpontra. Ha ez nem megoldható, vagy olyan helyen laktok ahol erre még van kapacitás, akkor kijönnek a mentősök tesztelni.

Miután a háziorvos megrendeli a tesztet, fel fognak hívni titeket (általában másnap) az OMSZ-től. Ott megtudjátok majd, hogy tesztelőpontra kell menni, vagy kijönnek.

A gyorstesztet orrból veszik. Annak az eredménye kb. 10-15 perc múlva megvan. Ha az negatív, akkor leveszik a PCR tesztet is, aminek az eredménye 1-2 napon belül fent lesz az EESZT-ben. Általában a PCR tesztet is orrgaratból veszik, de van egy-két hely ahol orr és torok garatból is megtörténik a mintavétel.

2021. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a témához kapcsolódó hozzászólásokat.
2021. nov. 28. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg kell ismételni :D
2021. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha aggódsz érte, mert esélyes hogy covidja van és tudsz vegyél gyorstesztet vagy hivd a mentot!!
2021. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

3# Az elsőt benéztem, de van eset amikor külön írjuk, csak úgy mást jelent.

(Jé nekem ment személyeskedés nélkül ☺)


Én is telefonról írok, ezért nem tudok alsó idézőjelet írni (amit a személyeskedő priviben kifogásoltál), ellenben az “ugyanúgy” megy, és az is, hogy és után nincs vessző.


4#


Természetesen vannak esetek amikor külön írjuk, ha van főigénk (pl. Meg lett keverve, persze itt a megkeverve az ige), ezt néztem be. Viszont a személyeskedő küldött egy linket, miszerint a meglett jelentése:

1. Felnőtt korú (személy), aki testileg egészen kifejlődött, már nem fiatal.



2. Régies: Már megtörtént; teljesen végbement (folyamat, változás).

2021. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos kérte a tesztet nem múló taknyosságra, mivel az osztályban volt fertőzött gyerek. Maga a gyerekorvos asszisztense csinálta a gyorsresztet orrnyálkahártyából vett mintával. Kb 20 perc múlva volt eredmény. Negatív esetén nem kellett másikat csináltatni, se PCR-t
2021. nov. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!