Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan viszonyuljak a barátom...

Hogyan viszonyuljak a barátom betegségéhez?

Figyelt kérdés
Áttétes rákos, az orvosok lemondtak róla, volt már korábban is daganatos betegsége. Az utóbbi időben sokat romlott. Úgy teszek, mintha meggyógyulhatna. Biztatom, keresem az alternatív terápiákat, de igazából tudom, hogy ez nem fog menni. Beszélek vele a mindennapi témákról, de arról nem, hogy mi lesz. Nem kérdezem az érzéseiről, nem kérdezem, hogy mit szeretne. Ő sem mondja ki. Félek arról beszélni, hogy tudom, hogy mi fog történni. De azt is rossznak érzem, hogy nem beszélünk róla. Mert ez olyan fontos dolog az ember életében, ha elmegy. És úgy érzem , nem tudom végigkísérni, ha úgy teszünk, mintha minden rendben lenne. Nem tudom mit tegyek, beszélni jobb róla, vagy nem? Ha beszélni, hogyan? Más hogyan csinálta?
2021. dec. 1. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

fejezd be ezt a színjátékot és kezdjetek el őszintén kommunikálni.

meg fog halni, tessék beszélgetni a halálról, meghallgatni a félelmeit, gondolatait.

ha hívő, papot is hívhatsz hozzá, vagy vedd fel a kapcsolatot hospice munkatársakkal és gyásztanácsadókkal.

2021. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

az elmegy helyett a meghal kifejezést használd. elmenni az ágyban szoktak, ő meghalni fog.

ki kell mondani ezeket a szavakat és pontosan fogalmazni, nem eufemizmusokat használni.

2021. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

az életvégi döntésekről kérdezned kell.

mi lesz a végrendeletével, hogyan temessétek el, mi lesz a digitális örökségével (facebook, emailek), mi lesz a bankkártyájával, ha van adóssága, lakása, kocsija stb.?

ezeket mind le kell tisztázni.

2021. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lenne, ha beszélnétek róla. Ez a barátodnak is megkönnyebbülést jelentene. A színjáték mindennél rosszabb...

Jelezned kell neki, hogy nincs egyedül az érzéseivel, mert veled bármikor beszélhet, amiről csak szeretne. Neked kell kezdeményezned, mert te játszod ezt a színjátékot, ami miatt ő nem mer/akar beszélni veled ezekről a témákról. Kérdezd a gondolatairól és a félelmeiről. Ha nem akar beszélni róla, akkor nem fog, de ha igen, akkor óriási megkönnyebbülés lesz neki. Gondolj csak bele... Egy kínszenvedés magadban tartani a halállal kapcsolatos félelmeidet/gondolataidat, miközben tudod, hogy hamarosan bekövetkezik.

2021. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
K1 vitamin nagy dózisban egy próbát megérhet
2021. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!