Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gerincferdülésemet hogyan...

Gerincferdülésemet hogyan tudnám pozitív dologként felfogni? Van ez a betegségem és azt szeretném, hogy e miatt ne érezzem kevesebbnek, rossznak, nem tökéletesnek magamat, nem negatívan akarok ehhez a dologhoz viszonyulni.

Figyelt kérdés

Nem feltűnő, de engem zavar esztétikailag, mivel hogy nem olyan, mint amilyennek kéne lennie, nem tökéletes.

Tudjátok olyan dolog, amit más nem nagyon vesz észre, de titeket nagyon zavar.


Milyen gondolkodással, hogyan kéne ebből a rossz dologból előnyt kovácsolni?


2010. okt. 30. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam ugy 15 évvel ezelőtt, mint TE. Nagyon vézna kisiskolás voltam, tornából felmentett a gerincferülés miatt. Gyógytornára is kellett járnom. Orvos szerint a testépítés nemhogy javít, ront a helyzeten. Ennek ellenére elkezdtem sportolni. Az edzés azóta életem részévé vált. Gerincferülésem, hátfájásaim elmúltak, hogy az esztétikai eredményekről ne is beszéljek. Önbizalam lett. Ma el sem tudom képzelni az életem SPORT nélkül. Ajánlom ezt neked is. Ez nem betegség, javítható.
2010. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

etkaanyo jogaja!

Ird be a keresobe, es nezdd meg!

2010. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem is gerincferdülésem van de mondjuk engem annyira nem zavar pedig aztán zavarhatna mivel lehet hogy fűzőt is kell hordanom... Gondolj bele amíg nem látszik és mások nem veszik észre hogy gerincferdülésed van addig ne aggódj azon igaz hogy te tudod hogy van de ne görcsölj rajta!!!A legjobb barátnőmnek meg már van fűzője sőt azt is akarta már az orvosunk hogy műtsék meg de ő sem görcsöl ezen ugy hogy amíg neked nem fajul odáig a dolog addig járj el úszni meg gyógytornára és ne gondolkozz ezen!! Hát remélem tudtam valamit segíteni!!!
2010. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem egyértelmű a kérdésed. Azt akarod, hogy ne legyen gerincferdülésed vagy azt, hogy hogyan élj vele együtt? Azt gondolom, a második kérdés az igazi, erre kell koncentrálni.

Szóval tökéletes, olyan nincs. A gerincferdülés pedig egy állapot. Jobb lenne, ha a jelenlegi állapot fenntartására, kismértékű javítására koncentrálnál a betegségtudatod erősítése helyett.

Sokkal jobb soha nem lesz, legfeljebb tünetmentes. Ha pedig nem látszik, miért kellene tudnia azt bárki másnak. Te is a látszat alapján ítélsz ezek szerint másokat tökéletesnek. Pedig az egyiknek állatira büdös a lába, a másik mentálisan egy katasztrófa, a harmadik pedig tegnap talált a mellén egy ősz szőrszálat, azóta nyugtatón él.

Tessék baráti viszonyt kialakítani a megváltoztathatatlan tényekkel, a kor előrehaladtával egyre több barátod lesz majd. Vagy nem. A te döntésed.

Üdv,

HajDoktor

2010. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat!


Az a baj, hogy túlzottan maximalista vagyok, ezért is idegesít.

2010. nov. 6. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!