Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas GPT érték?

Magas GPT érték?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap voltam vérvételen (21 éves nő vagyok, inzulinrezisztenciával és elhízással). Néha szedek vérnyomáscsökkentőt is. A tavalyi 41 GPT értékemhez képest a mostani 81 lett (többi értékem szinte kiváló, egYedül a hugysavam magasabb kb 10el). Mi lehet az oka? Nagyon félek olvastam, hogy daganat is okozhatja. Két hete volt egy felsőléguti betegségem, kb egy hónapig hasmenésem is. Néha epegondjaim is vannak. Lehet a kiváltó oka? Hasi uhra és belgyógyászati kezelésre jelentkezek be majd a 81es gpt érték miatt viszont nagyon félek, hogy rossz híreket kapok. Ha a többi értékem rendben van lehet mögötte komoly betegség vagy a súlyom okozza? Hozzá teszem alkoholt nem fogyasztok, got stb értékem is normális. Válaszokat előre köszönöm!

2021. dec. 8. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha stagnál, akkor ez lehet az elhízás, étkezés, gyógyszer miatt is, önmagában nem daganatra utal, akkor 10x-100x-osa lenne a megengedettnek. Kontrollálni kell és a hasi UH-t elvégeztetni,az alapvetően fontos.
2021. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy szorongására is szedek néha gyógyszert (sajnos hipochonder betegségeknek tüneteit produkálom, tényleg irtózóm a betegségektől és pánikbeteg is vagyok. Akkor kezdtem el szedni mint a vérnyomáscsökkentőt, a tavalyi vérvételem után) ettől is nőhet? Olvastam, hogy néha a gyógyszerek végett is megnövekszik.


Most látom a kommented, köszönöm! Mindenképp megnézetem.

2021. dec. 8. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszertől simán lehet, sőt ettől még 10x-es érték is előfordulhat. Azért kell kontrollálni, hogy tudd hogy változik az érték, mert 40-ről duplájára most felment, de azt nem tudjuk mennyi idő alatt és, hogy a tendencia mi lesz. Az, hogy elmész vele orvoshoz az jó, mert legalább akkor megnyugtat és választ adhat minden kérdésedre, ez a legtöbb amit megtehetsz.
2021. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a vas miatt is megnövekedhet. Én nagyon sok vitamint és ásványi anyagot szedek naponta. Köztük a,c,d vitamin, magnézium, szelén, cink és jódot illetve omega 3t. Ezektől változhaz az érték?
2021. dec. 8. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül volt valami? Nekem is 80koruli most sajnos
2022. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!