Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés 2 hete. Szinte...

Darko1998 kérdése:

Székrekedés 2 hete. Szinte semmilyen széklet nincs. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy körülbelül két hónapja előfordultak olyan fájdalmak a gyomromban, hogy majdnem sűrgősségin kötöttem ki (5 alkalommal), és az elmúlt két hétben semmi székletem nincs. Próbáltam a rost gazdag ételeket, gyógyszereket, hashajtót, glicerines kúpot, és még mindig semmi. Mit kéne tennem? Van valami mód arra, hogy mégis meginduljon a wczés? Előre köszönöm a válaszokat

2021. dec. 16. 04:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Ismerősnek polip miatt volt ilyenje, megtükrözték, kicsípték a polipokat, de időben kell, mielőtt igazi bélelzáródás lesz, menj a sürgősségire.
2021. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg orvos lesz a vége. Még megpróbálom a kúpos dolgot mégegyszer, meg a hasmasszázst. Ha nem működik, akkor megnézetem
2021. dec. 16. 10:01
 13/19 anonim ***** válasza:
Uborkalé tejföl és egy kis sör!👍
2021. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Két hét alatt már belehaltál volna bőven.
2021. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom hogy kamu, nekem egy hétig se volt székletem mert bepánikoltam a folyamatos székrekedéseim miatt és pont a glicerines kúp és egyéb hasonló hókuszpókusz miatt még jobban súlyosbodott a dolog. Ekkor abbahagytam a tabikat és sok levest és kaját ettem ami jó. Ez javított a helyzeten de előbb utóbb úgyis a gasztrón kötöttem ki ahol akkora polipot találtak bent 25cm-re hogy éppen még székelni tudtam. Egyébként volt még több is amit eltávolítottak. Két évente járok kontrollra, azóta nem nőtt vissza szerencsére semmi és minden rendben, híztam is sokat.
2021. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A 14. Válaszolónak írnám, hogy bár kamu lenne. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy egy jót szórakozzak.


Az emúlt pár napban nagyon könnyű ételeket ettem, és végre egy kevés sikerült. Nem igazán kaptam beutalót az orvostól. Úgyhogy egyenlőre még mindig kivárás van. De már bíztató, hogy úgy érzem mozognak a belek kicsit, és a gyomrom dolgozik. Aki hasonlóval találkozik, annak továbbra is leírom a fejleményeket. Hátha segítség lesz a jövőben (most glucosoft-ot szedek és emésztés javítót, Protexin balance-ot. Ez kicsit javított a dolgokon)

2021. dec. 20. 15:17
 17/19 anonim ***** válasza:
Az jó, ha már van eredmény. De figyelj rá mostantól, hogy sok rostban gazdag ételt egyél és igyál sok folyadékot.
2021. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Meglett végül a probléma. Egy újabb nagyon erős fájdalom után bekerültem a sürgősségire. Ultrahanggal megállapították, hogy epekő. Elzárta az epe útját ami az emésztésben segített volna. Ezért volt székrekedés. Ezért nem használt semmilyen gyógyszer. Úgyhogy megoldódott. Itthon lábadozok a műtét után, és várom, hogy visszaálljon minden a normális kerékvágásba. A kommenteket és a segítséget pedig köszönöm.
2022. jan. 9. 14:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Hú javulást kivánok, mihamarabbit!
2022. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!