Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid utáni depresszió?

Covid utáni depresszió?

Figyelt kérdés
KB 2 hónapja atestem rajta, elég sokáig húzódott és nagyon beteg is voltam, de szerencsére rendben lezajlott. Viszont azóta állandóan szorongok, nem lelem örömöm semmiben. Alig várom, hogy vége legyen a napnak és aludassak. No vagyok, ahoz tudnám hasonlítani mint amikor menstruáció előtt állok, és feszült vagyok, ingerlekenyebb, semmi sem érdekel, mindenki hagyjon békén, nos így telnek azóta a mindennapjaim, vártam hogy jobb legyen hogy múljon, de nem múlik. Ez az érzés a betegség alatt lett úrrá rajtam. Azok a dolgok amik korábban boldoggá tettek, kikapcsoltak, most nem. Nincs kedvem hozzájuk. Elvesztettem az eletkedvem, nincs kedvem társaságba menni, beszélgetni. Van egy kislányom, és így ez most még nehezebb, vele is türelmetlenebb vagyok, és ahoz képest hogy régen imádtam vele foglalkozni, most meg ez is csak egy plussz "teher" rajtam. Nem fáradtam bele a mindennapokba, szó sincs erről. Ez a coviddal együtt jött, csak nem akar eltunni. Más is tapasztalta?
2021. dec. 27. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy ismert poszt-covid tünet. Itt egy cikk róla: [link]
2021. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cubina ***** válasza:

Tapasztatból tudom, hogy a depresszió olyankor jön elő, amikor az ember túl sokat foglalkozik saját magával. Már csak a kislányod miatt sem szabadna ilyen önzőnek lenned, és csak saját magaddal foglalkoznod. Én is átestem a víruson nemrég, még most is érzem az utóhatását, ráadásul édesanyám is elhunyt, pont amikor lebetegedtem. Meg akartam én is halni eleinte, de depresszióra nem volt időm, mert lázas betegen, hasmenéssel és borzalmas közérzettel kellett intéznem a temetést és a többit. Ki sem tudtam feküdni a betegséget, gondolkodni se volt időm. Aztán amikor volt egy kis szabadidőm, azonnal elkezdtem sajnálni magam. Itt maradt nekem két kutya, két macska, két madár, és gondoskodnom kell róluk, holott sokszor inkább csak aludnék, de nem tehetem meg, mert nekik szükségük van rám. Most sem vagyok túl életvidám, sokszor lebeg a szemem előtt, hogy édesanyám a szemem láttára ment el, és legszívesebben meghalnék, de ilyenkor erőltetem magam hogy másra gondoljak, és elfoglaljam magam.

Van mit csinálni bőven.

Rajtad viszont egy sokkal nagyobb felelősség van, mint néhány állat. A gyermeked. Az ő érdekeit kell magad elé helyezni, és gondolj arra, hogy (remélhetőleg) szerencsére nem halt meg senki, túl vagy a víruson, (tudom, hogy megterhelő volt), de ezen nem lehet a végletekig lovagolni. Nem érezheted ok nélkül tehernek a kislányt, erre nincs mentség. Nekem is van már egy felnőtt lányom, egyedül neveltem fel, tudom hogy nem mindig leányálom.

Akárhogy is érzed magad, neki szüksége van rád. Rá lehet fogni a covidra a depressziót, de nem jelenti azt, hogy bele kell süllyedni és benne is maradni. Gondolj a gyermekre, nem pedig saját magadra, és el fog tűnni a depresszió.

2021. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!