Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS-ben szenvedő emberek,...

IBS-ben szenvedő emberek, nektek milyen tüneteket produkál az IBS?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom , nem egyforma tünetként jelenik meg mindenkinél .

2021. dec. 28. 11:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az IBS olyan bélbetegségek gyűjtőneve, amit az orvostudomány jelenleg nem tud hova tenni, nem tudják mi okozza, nem tudják hogyan lehet kezelni, még tünetileg sem.
2021. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt észre vettem sajnos… :/
2021. dec. 28. 11:58
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évek óta van, de csak mostanság jöttem rá erre. El is kezdtem a FODMAP diétát idén nyáron, és az eredmény elképesztő, ráadásul nagyon hamar (néhány nap után) érzékelhető lett a javulás. Igaz, én nem tartom be szigorúan, de azóta sokkal jobban vagyok.


Nálam a tünetek:

-székrekedés-hasmenés felváltva

-hasfájás (sokszor mintha egy nagy kő lenne a hasamban)

-puffadás kb folyamatosan


Bár mindig imádtam a gyümölcsöket és a zöldségeket, sajnos ezekből sokat ki kellett iktatnom. Pl. az almát, a hagymát, a kókuszt stb. A fruktóz brutál hasfájást tud okozni.


Emellett érdemes bélfal-regeneráló probiotikumokat szedni (bifidobacteriumok elsősorban), illetve még a glutamin segített nekem sokat, amit a bélfalat alkotó sejtek "esznek", hogy regenerálódjanak.

2021. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenésem van meg néha hasmenés előtt nagyon fáj a hasam görcsösen. Sajnos én esetemben nincs olyan, hogy 1-2 ételt ehetek. Még a salátát is kifosom. :(
2021. dec. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Hát nekem fájás , meg görcs nincs..Reggel ébredés után erős hangos bélmozgás majd irány a WC. Meg mentálisan szórakozik velem :/.
2021. dec. 29. 10:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 igen, az IBS-esek általában nem bírják a zöldségek nagy részét sem. Neked is a fodmap diétát javaslom, és ha nem történik semmi javulás egy hét múlva sem, akkor irány az orvos, mert akkor nem IBS-ed van.


#5 a mentális dolog teljesen valós, sajnos. Az orvosok csak az utóbbi években kezdték felfedezni az agy-bél-tengelyt, amin oda-vissza mennek a tünetek. Tehát egy felborult bélflóra vagy áteresztő bélfal okozhat mentális betegségeket a depressziótól, szorongástól, memóriazavartól kezdve a skizofréniát és az autizmuson át az epilepsziáig kb minden agyi probléma gyökere a belekben van.

2021. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál , már egy pár hónapja fennáll a dolog, volt pár vizsgálat is, de minden negatív lett 🤔.


Pl. Olyan szokott meg lenni velem, hogy reggel elmegyek budira.. székelek és normális alakja van, ahogy kell… majd 1-2 oran belül bármikor.. megint rám jön a wc, és az már tiszta folyékony, ilyen pörkölt szafthoz hasonló , és pár darab szilárdabb rész van benne.

2021. dec. 29. 12:24
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nem nagyon van olyan vizsgálat, ami az ibs-t ki tudja mutatni, mivel ez többféle intolerancia összessége, amit kitudja mi okoz. Esetleg a SIBO-t (ami az ibs társbetegsége) tudja kimutatni kilégzéses vizsgálat, de az sem teljesen megbízható; illetve baktériumtörzsek hiányát vagy túlszaporulatát lehet nézni székletből, de kb ennyi.


Az egyetlen dolog, ami ténylegesen bizonyítani tudja az ibs-t, azok a tünetek, meg az, hogy elkezded a diétát és látod, hogy az javított vagy sem.


Úgyhogy sajnos a diétát nem tudod megúszni, meg bifidobaktérium is kelleni fog.

2021. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
Akkor én semmit se ehetek, mert pcos -em is van
2021. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 Az a kettő diéta pont egész jól összeegyeztethető, mert hasonlóak a tiltások. A szénhidrátokat kell visszaszorítani, azok okozzák a rossz bélbaktériumok elszaporodását, illetve a pco-val összefüggő hormonális problémákat is.
2021. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!