Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van ez?(koronavirus)

Miért van ez?(koronavirus)

Figyelt kérdés
Hogy valakit leterit 2-3hétig magas lázal sok tünettel,valaki meg szinte tünetmentesen átvészeli.

2021. dec. 29. 00:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Oltatlanokkal történt ilyen!
2021. dec. 29. 00:07
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Immunrendszer függő. Viszont az már érdekesebb, hogy az én ismeretségi körömben több oltott és oltatlan is van, sokan el is kapták. Viszont az érdekes része a dolognak az, hogy az oltott ismerősöm sokkal betegebb volt, mint aki nem volt beoltva. Egyikük sem volt kórházban, viszont 2 oltatlan ismerősöm szinte simán átvészelte, az oltott ismerőseim közül 4-en pedig másfél hétig feküdtek, olyan rosszul voltak. Na kérdezem én, akkor most mire is jó az oltás?
2021. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
mert mindannyian mások vagyunk... más az immunrendszerünk, a genetikánk, stb.. van aki lábon kihord egy tüdőgyulladást, más belehal...
2021. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én nemvoltam egy betegeskedő fajta. De 2 hét alatt leépitett ez a szar szószoros értelembe. Másnak meg szinte nincs baja. Nekem jó az immunredszerem . 15 éve voltam influenzás azóta kutyabajom nemvolt.az influenzából 5nap alatt kigyógyúltam bár azis leteritett.
2021. dec. 29. 00:34
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Én mikor még oltás előtt elkaptam, 39 fokos lázzal, hányással, hasmenéssel párosult.


Nagyon rossz volt. Utána meg még nagyon sokáig nem jöttem helyre sem. Sőt, bizonyos tüneteim mindig vannak, pedig már több mint egy éve történt és be is vagyok oltva.


Ilyen pl az, hogy hamar kifulladok. Régebben több kilómétert bírtam futni, ma már focizok egy kicsit a gyerekekkel, aztán azt érzem elájulok. Illetve mellkasi fájdalmakat is tapasztaltam, bár azt inkább már az oltás után.

2021. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
Azért nem mindegy, hogy valaki 2020 elején kapta el, vagy a már mostani emberbarát félét.
2021. dec. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

#6: nagyon nem emberbarát a jelenlegi.



Kérdező, az a helyzet hogy nem tudjuk. Kutatják, de még nem tudjuk, lehet sokáig nem fogjuk még tudni. Vannak már biztosabbnak mondható pontok, mint hogy pl. hogy a magas vérnyomás, obezitás kockázati tényezők.

2021. dec. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Hogyne lenne emberbarát, vagy te látsz fuldoklóan köhögő embereket mindenfelé, mint 2020 elején? Én nem láttam már vagy 8-9 hónapja. A mostaniban csak köhögnek párat, aki rosszul lesz azt meg az oltás viszi el.
2021. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez nem emberbarát a mostani.
2021. dec. 29. 13:53
 10/17 anonim ***** válasza:
Pár lényeges tényező, amiről már lehet tudni, hogy befolyásolja a betegség súlyosságát: túlsúly, krónikus betegségek, életkor, D-vitaminszint, korábbi fertőzésből eredő immunitás/keresztimmunitás.
2021. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!