Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 éve fáj a derekam meg a...

1 éve fáj a derekam meg a csípőcsontom. Hogy lehet hogy a 4.gyógyszer sem hat, sem a gyógytorna, se manuálterápia, semmi?

Figyelt kérdés
Enyhe porckopás, enyhe kiboltosulás van megállapítva, mri vel, nem lehet hogy nem is ez okozza a fájdalmat? Hol van jó orvos ahol esetleg másra is gondolnának? Volt már valaki így? Milyen vizsgálat lehet még? Se ülni és állni nem tudok. Csak ha oldalt fekszek akkor jobb. Minden nap fáj, és mostanában aludni sem tudok tőle.

2022. jan. 1. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Valamilyen gyógy kenőcsöket használtál már ?
2022. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyne. Az összes reumakenőcsöt. Sőt orvos is írt. Csak már 4 féle gyulladáscsökkentőt kaptam egyik sem hat. Gyógytorna volt hogy rontott, volt amelyik visszaküldött a reumatológiára mert nem tudtam csinálni azokat a mozdulatokat. Úgy félek hogy nem is az fáj amit találtak. Ezért nem használ semmi. Vesére is gondoltam.
2022. jan. 1. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:

az mr-nél jobb eszközzel nem vizsgálhatnak, bár lehet hogy maga a felvételen nem látnak olyan súlyos dolgot, de te annak éled meg, ezért is kellene személyr szabottan kezelni.

ha belgyógyászati betegséged lenne azt a háziorvos kiszűrné, hogy merre kell menni (reumára beutaló kell, remélhetőleg a háziorvos csináltatott előtte labort)

egyébként nem tudom pontosan milyen gyógyszereket kaptál, de létezik egy ilyen gyógyszerlépcső, hogy ha xy nem hat egy más, erősebb hatóanyagot írnak fel.

nemrég láttam egy riportot a jahn ferenc kórház fájdalambulanciáján az ország bármely részéről fogadnak (tb alapon is), akár online konzultációra.

a krónikus fájdalmakra specializálódtak.

nem az a feladatuk, hogy megmondják miért fáj, hanem hogy csökkentsék vagy megszüntessék a fájdalmat.

2022. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aflamin, rotikox, brexin, apranax 550mg,ezeket kaptam. Nem hogy nem segít, semmit nem használ. Mri meg volt, és azt kezelik amit találtak. Vérvételen voltam de magas crp magasabb cukorra is azt mondta az orvos hogy az jó.
2022. jan. 1. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik nem-szteroid fájdalomcsillapító. ennél kéne eggyel magasabbra menni, de én hiába mondom, kérdezd meg a háziorvosod hátha felír egy erősebbet.
2022. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Diclác kenőcsöt nem látom a felsorolásban .

Recept nélkül vehető. Ez nagyon gyorsan megszárad a bőrön,bedörzsölni pillanatok alatt kell.

Aztán ott van a Richtofit Sport kenőcs,az is hatásos tud lenni.

2022. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre sajnos a kenőcsök már semmit sem érnek. A hosszútávú, mindennapos gyógytorna, célzott mozgás segíthet. A sok üléstől, fekvéstől csak rosszabb lesz. Nekem a Diclac ill. Diclomel használt ilyen esetben (mindkettő vényköteles)
2022. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!