Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más is érzett már hasonlót?...

Más is érzett már hasonlót? Szerintetek ez utalhat valamiféle személyiség zavarra?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom, mióta élek így. Hat éves korom előtt is voltak már olyanok, hogy egy hang a fejemben, teljesen másfajta hangszínnel beszélt hozzám. Anyukámat hat évesen veszítettem el, akkor adtam ennek a " hangnak " is nevet. Mai napig nem múlt el a dolog, ugyan úgy képes vagyok ezzel a fajta képzelt tónussal kommunikálni. Utána olvastam, de sem skizofréniára nem utal, sem pedig másra. Lehetséges, hogy az akkori traumám miatt alakult ki? Ma már 19 éves vagyok, de a helyzet változatlan.

Mellette még az önbizalomhiány, pánikbetegség, valamint tömegben való szorongás az, amiben szenvedek. Senkinek nem mertem erről beszélni soha, félek, hogy bolondnak tartanának az emberek, amiért folyton egy hang van a fejemben. Nem merek elmenni orvoshoz sem, mert utána meg attól félnék, hogy párom elhagyna. Mit javasoltok? Esetleg valamiféle meglátás?



2022. jan. 7. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor a belső hang "beszél" hozzád, miről beszél? Mindig az aktuális gondolataid körüli dolgokról?
2022. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azokról. Olyan, mintha egy másik ember lakna a fejemben, aki kommunikál velem. Tudom, őrültségnek hangzik, de kétségbe vagyok esve, hogy így soha nem lehetek teljes értékű felnőtt
2022. jan. 28. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mellette még az önbizalomhiány, pánikbetegség, valamint tömegben való szorongás az, amiben szenvedek. Senkinek nem mertem erről beszélni soha"

Ha még soha senkinek sem beszéltél ezekről, akkor honnan veszed, hogy pánikbeteg vagy? Lehet, hogy egyszerűen csak hipochonder.


"Nem merek elmenni orvoshoz sem, mert utána meg attól félnék, hogy párom elhagyna."

Ha a párod azért elhagy, mert elmész orvoshoz, örülj neki, hogy megszabadulsz tőle!

2022. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A pánikbetegségemről, és a szorongásomról már beszéltem másnak. Ráadásul volt már nem egy és nem két rohamom, tehát nem oktalanul mondom ezeket. Nem gondolnám magam hipochondernek sem.


Nem fixen hagyna el. Szimplán csak a félelmem, ami ezt hajtja bennem, nem más.

2022. jan. 29. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

"A pánikbetegségemről, és a szorongásomról már beszéltem másnak."

Te adtad magadnak a diagnózist vagy orvos? Ne "mással" beszélj, hanem orvossal vagy pszichológussal.


"Ráadásul volt már nem egy és nem két rohamom, tehát nem oktalanul mondom ezeket."

Te orvos vagy? Vagy honnan veszed, hogy pánikrohamok voltak?


"Nem fixen hagyna el. Szimplán csak a félelmem, ami ezt hajtja bennem, nem más."

Ha nem bízol benne, minek vagytok együtt?

2022. jan. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!