Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hangulat zavar vagy valamif...

Ez hangulat zavar vagy valamiféle személyiség zavar?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat stresszelnek és állandóan szorongok, hogy valami komoly betegségem lehet. Többször jártam orvosnál is, de minden lelet negatív. De engem nem hagy nyugodni, egyszerűen rettegek, hogy valami súlyos fertőzésem is lehet. Most megint vérvételre tervezek menni, hogy megnyugodjak.

Munkám és parjapcsolatom is rendben van, tehát az életem is rendben van. Néha mégis úgy érzem, mintha nem ébredtem volna fel és álmodnék ( ez évek óta előfordul). Sokszor gondolom azt, hogy a munkahelyemen kibeszelnek, csak negatív véleménnyel vannak rólam. Aztán, ha valaki egy kicsit is kedvesebb velem ez elmúlik. Aztan ettől függ a hangulatom is, hogy ki hogy kommunikál velem. Egyszer azt érzem utalnak, akkor az egész világ kilátástalannak tűnik és teljesen depressziós leszek. Aztán, van, ennek az ellentétje, amikor nekem is több az önbizalmam, szeretek emberek között lenni, sokkal vidámabb vagyok.

Nagyon lehangoló, de nem tudom ezeket az érzéseket kontrollálni.

Mit tanácsoltok? Ez hangulat zavar vagy valami komolyabb?


2017. szept. 9. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy annál komolyabb, és te ezt pontosan tudod! Fölöslegesen mész vérvételre, mert nem fogsz tőle megnyugodni, épp elégszer voltál már. Már rég el kellett volna menni pszichiáterhez vagy pszichológushoz! Olyan nagyon mégse lehet rendben a munkád, ha azt gondolod, hogy kibeszélnek és negatív véleménnyel vannak rólad. És a magánéleted se lehet, mert akkor lenne önbizalmad.
2017. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segít, mert megerősítésre van szükségem.

Járok pszichológushoz már egy éve. Ő azt mondta ez nem személyiség zavar, hanem bipolaritás. Nem gondolom, hogy bipolaris lennék, annak nem ezek a tünetei.

2017. szept. 10. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha egy éve jársz, és pont ugyanolyan az állapotod, mintha nem járnál, akkor ideje szakembert váltani. Ha bipolárisnak gondol, akkor mért nem küld el pszichiáterhez, aki orvosi diagnózist ad pro vagy kontra? (Én se gondolom bipolaritásnak, inkább szorongásnak.)
2017. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!