Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ekkora a koronavírus...

Miért ekkora a koronavírus halálozás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ma 2022.01.07-van.


Magyarország Népessége: 9,75 millió

Magyarországon a korona vírus miatt meghaltak száma: 39 759


Ausztria Népessége: 8,917 millió

Ausztriában a korona vírus miatt meghaltak száma: 13 844


Ausztria a szomszédországunk tehát még csak nem is van távol tőlünk.

Szerintem látszik a különbség.

Csak egy szavazást indítok róla: Kinek a hibája?

(Vagy nincs is hibás?)



2022. jan. 7. 14:20
A kérdező szavazást indított:
A kormány hibája
Az egészségügy hibája
Az ellenzék hibája
A magyar média hibája
Itt nincs semmi hiba
Egyik sem, valami teljesen más a hibája
27 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Mert hazánkban bárki meghal, azt covidos hallottként könyvelik el, még akkor is, ha nem is abban halt meg. A durvább az, hogy meg is kérdezik, hogy ráírhatják-e a papírra, hogy covidban halt meg, ilyenkor mind a kórház, mind a másik fél pénzt kap. És ez nem vicc, nem kitaláció!
2022. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Jav. covidos halottként...
2022. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Így van!Mindenki covidos b+ :D

Meg ha bekerül a kórházba bármi miatt bárki akkor tuti valami finom kis rezisztenst összeszed benn vagy a covidot tényleg

Mégis ki lehet a hibás vajon?:D

2022. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Én azért hozzátenném, hogy biztos nem egyedül amiatt van, mert mindenki covidos halottként van elkönyvelve.

Magyarországon sajnos eleve eléggé elhanyagolják az emberek az egészségüket. Szóval kevésbé figyelnek oda ilyenekre, például megfelelő étkezésre, mozgásra, rendszeres szűrővizsgálatokra.

A betegek száma is nagyobb itt mint más országokban, például a rákos betegségek aránya itt nagyobb más országokhoz képest. Ha Európát nézzük, akkor szerintem biztos.

Azt már meg sem merem említeni, hogy az egészségügy sem olyan jó mint amilyen kellene.


Azt akartam ebből kihozni, hogy egy olyan országban ahol sokan betegek, sokaknak van legyengült immunrendszere, sokan szenvednek rákos megbetegedéstől, ahol eleve több a túlsúlyos és/vagy cukorbeteg ember más országokhoz képest, ott ez azért maga után vonja azt is, hogy az emberek könnyebben betegednek meg súlyosan a covidtól.

2022. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Ezért: [link]


"Magyarországon mindenki, aki elhalálozik és pozitívnak bizonyult valamikor is koronavírus tesztre, azt hozzászámítjuk a halálesetek közé."

2022. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak azért, amit előttem írnak, de ez is nyilván benne van. Ezt viszont már nem lehet elmondani a rákos és szív- és érrendszeri halálozásra. Mert abban is világelsők vagyunk. Mind a covid és a többi halálozás többek között azért magas, mert az emberek egészségkultúrája alacsony, ahogy előttem is írták rosszul táplálkoznak, elhízottak, nem mozognak, dohányoznak, nem járnak szűrővizsgálatokra. Az egészségügy is katasztrófális helyzetben van. Ez részben az emberek hibája, de jócskán benne van a kormány is. Nem csak a mostani, az elmúlt 30 évben az összes. Biztos vagyok benne, hogy lehetne valahogy az embereket egészségesebb életmódra öszönözni, az egészségügyben dolgozókat is lehetne valahogy motiválni. Pl. nézzük meg Ausztriát. Alig van stadion, viszont minden faluban van uszoda, futópálya, sportegyesület, mert kapnak rá támogatást. Lehet tippelni, hogy melyik segíti jobban az emberek egészségét.
2022. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Nincs elég ápoló,aki úgy állna betegek mellé ahogy kellene .

Ezeket a súlyos Covidos betegeket mozgatni kellene,ne a hátukon feküdjenek csak.Csoda hogy a legyengült tüdő gyulladást is kap.

Ez egy burkolt nép írtás ami itt megy .

Ebben,meg az áfa nagyságában világ elsők vagyunk.

2022. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Az mindenképpen gond, hogy kormányutasítás miatt nem mutathatja meg a média a kórházak állapotát. Nem nyilatkozhatnak az orvosok. Sokak csak a kórházba kerüléskor jönnek rá, hogy ez a vírus nem vicc.


Ami nagyobb baj, hogy a kórházak se oszthatnak meg fontos adatokat, taapasztalazokat egymással. Ez rontja az ellátás minőségét.

2022. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenkit beleszámoltak a statisztikába, a legtöbben amúgyis meghaltak volna, csak vagy kimutatták bennúk a covidot is, vagy egyszerűen ráírták a lapjukra.
2022. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van utolsó

Erről van szó.Ezt nem értik sokan és rettegnek mintha Ebola volna vagy nem is tudom pestis

2022. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!