Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ekkora a koronavírus...

Miért ekkora a koronavírus halálozás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ma 2022.01.07-van.


Magyarország Népessége: 9,75 millió

Magyarországon a korona vírus miatt meghaltak száma: 39 759


Ausztria Népessége: 8,917 millió

Ausztriában a korona vírus miatt meghaltak száma: 13 844


Ausztria a szomszédországunk tehát még csak nem is van távol tőlünk.

Szerintem látszik a különbség.

Csak egy szavazást indítok róla: Kinek a hibája?

(Vagy nincs is hibás?)



2022. jan. 7. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

Akik azt mondják, hogy csak mindnekit beleszámolnak, de amúgyis meghaltak volna, azokhoz szól a kérdésem:

Az elmúlt 10-15 évben évente átlagosan 128-132ezer ember halt meg.

2020-ban 140ezer. COVID halottak száma 9ezer valahányszáz. Azaz lényegében pont annyival nőtt a halottak száma (ami régóta ugyanannyi átlagosan!) ahány embert a COVID áldozatának tekintenek. Véleményem szerint ez pont azt jelenti, hogy nem "úgyis meghaltak volna" hanem ezek az átlagos halálozáshoz képest pluszban haltak meg. Értem én, hogy nem mindenki ténylegesen a koronába halt meg akire az tmondják, hogy igen, dee a számok azt mutatják, hogy szinte pont a koronás halálozás sázmával nőtt a halottak száma.

Ezt ti hogy magyarázzátok?


És ez most nem kötekedés volt, simán fenntartom, hgoy tévedek, csak kérdezem, hogy ha úgy van ahogy mondjátok, akkor a számadatokat hogy kell értelmezni.

2022. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

#11: Egyébként 2019+2020-ra 40 ezer covid halottat hazudtak be.

Sajnos rengetegen haltak meg egyéb kezelhető vagy gyógyítható betegségben, mivel az egeszségügyi ellátás gyakorlatilag megszűnt 2019 márciusában.

2022. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12, te milyen forrást nézel? Most tartunk 39ezernél, 2021 januárjában értük el a 10ezret. Ezt nem most nézem vissza, ezt akkor állapítottam meg.
2022. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

#11 "Úgyis meghaltak volna" Ezt úgy értsd hogy 2-3 éven belül.


Vagyis nagy többségben azokat vitte el a covid akik az alapbetegségük miatt néhány éven belül meghaltak volna. Ha most hirtelen semmivé lenne a covid, akkor a következő pár évben, ebből kifolyólag átlagon aluli halálozásokat lehetne tapasztalni.

2022. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14, áhá.

Hát számomra ez továbbra is csak annyit jelent, hogy a COVID vitte el őket, ráadásul idő előtt.

Most nyilván lehet kötözködni, hogy hát COVIDdal bekerült a kórházba, de a felülfertőződés vitte el, de mivel ez kb minden hosszútávú kórházi tartózkodásról elmondható, ezért fölösleges ennél az egynél kiemelni.

2022. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
32%
Ezt családilag tudom cáfolni. Az egyik unokahúgom is 2020 novemberének végén hunyt el, mégpedig szívrohamba, pedig igazolt COVID+ volt, de addigra nagyjából 2 héttel korábban negatív tesztet produkált. A halotti bizonyítványában semmilyen COVID nem szerepel.
2022. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!