Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi tüneteim? Hogyan kezeljem magam, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

A páromnak hőemelkedése volt, köhögött, gyengének érezte magát. Ő már jobban van de most én robbantam le.

Tegnap délután annyira elkezdett görcsölni a bal lábam, hogy este fájdalomcsillapítót kellett bevennem, nem tudtam tőle aludni. Ma napközben folyamatosan hidegrázásom volt, most is van. Váladékosat köhögök. Elkezdett görcsölni a bal karom, de a bal lábam is kezd megint. 36,6-37,0 a hőm.



2022. jan. 10. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan azt várod, hogy majd itt diagnosztizálni fog valaki?

És mi lesz, majd eldöntöd, hogy kinek a diagnózisa a legszimpatikusabb és akkor nyomsz neki zöldet?


Menj orvoshoz, de legalább hívd fel a háziorvosodat!

2022. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A háziorvosom nem foglalkozik csak idősökkel...

Akárhányszor fordultam hozzá problémával mindig azt mondta, hogy pihenjek + algoflex.

Telefonon elérni is szinte lehetetlen a rendelőt.

21 éves lány vagyok.

2022. jan. 10. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Covid? Nekem eléggé annak tűnik
2022. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Így tünetek alapján valamilyen felsőlégúti betegségnek tűnik. Hiszen köhögtök, elég nehéz másra gondolni. És a hőemelkedés + hidegrázás + elesettség ez elég COVID gyanús, az szokott így... "köcsögösködni":D nincs rá jobb szó:D


Patikában vegyetek orrbatolós gyorstesztet, abból kiderül, hogy COVID-e vagy sem.. bár az omikront nem mutatja ki rendesen, pedig most az a divat, szóval igazából.. ne vegyél tesztet, fölösleges pénzkidobás:D


A zsibbadás... hááát.. igyál sok folyaédkot, milgamma, magnab6

2022. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl. covid. Ha duzzadna, melegebb lenne, elszíneződne vagy nagyon fájna a lábad sürgős orvosi vizsgálat javasolt. Így is jav. egy háziorvosi konzultáció és covid teszt.
2022. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Izomgörcsök előfordulnak lázas állapotban. Amit tudsz tenni az az, hogy viszel be elég sót, magnéziumot a szervezetedbe és ne erőltesd meg magad. A COVID szar, elég random tüneteket tud produkálni, de ha nincs magas lázad vagy fulladásod, igazából szinte biztos, hogy baj nélkül átvészeled. De inkább vegyél ki pár nap szabadságot / betegszabit és pihenj. Mondjuk ezt a hetet, vagy csütörtökig.

Miután köhögsz és láthatóan párod fertőzöt tmeg, úgyis fertőző, akármi is ez, szóval ne menj emberek közé.

A teszttel az a gond, hogy igazából értelmetlen. Leteszteled magad és kiderül, hogy

COVID - mit teszel? otthon maradsz betegeskedni.

nem COVID - mit teszel? Otthon maradsz betegeskedni.


Akkor meg?:D

2022. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A #6 okfejtésével az a baj, hogy 1. covid esetén ha 3 nap után vki tünetmentes lesz akkor sem mehet emberek közé, ki kell várni a karantén teljes hosszát, 2.ha kórházba kerül az ottani ellátás során jó, ha már úgy kerül oda a beteg, hogy igazolt a covidja.
2022. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 a karantén teljes hossza hány nap?
2022. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Magyarországon 10 nap (ha a végére tünetmentes a beteg), nyugati országokban változik, 5-7-10 nap.
2022. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm, #9-es!
2022. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!