Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincferdüléstől lehetnek...

Gerincferdüléstől lehetnek ilyen problémák? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Iszonyúan ferde a gerincem, sajnos nem foglalkoztam vele eleget és egyre rosszabb lett. Szemmel láthatóan felemás a nyakam, illetve sokkal lejjebb van az egyik vállam a másiknál, és a hátizomzatom jobb oldalon jelentősen nagyobb és keményebb. Megyek vele ortopédiára, de addig is érdekelne, hátha valaki tudja a választ. Szóval azt vettem észre, hogy elöl is sokszor roppan a nyakam (a torok környékén) és a szegycsontomnál is, illetve mintha az állakpcsom és a nyelvem is kicsit felemás lenne(ez nem nagyon látszik, csak érzem). És a nyakam jobb hátsó részéből sugárzó fejfást tapasztalok néha. Szóval a gerincferdülés miatt lehetnek ilyenek? Tudom, hogy nem lett volna szabad így elhanyagolnom, de már kár ezen sopánkodni. Az érdekelne még, hogy ha valóban súlyos a ferdülés, gyógytornával kezelhető lehet? Illetve mit tudok még tenni, hogy javuljon?

2022. jan. 20. 14:22
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ortopéd orvossal majd megbeszéled. Ilyen mértékű már nem oldható meg gyógytornával, panaszokat csökkenti ugyan, de nem lesz megoldás rá.
2022. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tovább hanyagolod még rosszabb lesz.

Csontkovácsolás ,masszázs, nyújtó gyakorlatok, mindig válassza ki azokat az elemeket a gyakorlatokból ,ami a legmegfelelőbb a saját alkatodnak. A szándékod is fontos, hogy mit szeretnél elérni.

Sok sikert! Pozitívan!

2022. jan. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!