Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elvonási tünet mennyi idő...

Az elvonási tünet mennyi idő után múlik el?

Figyelt kérdés

Fél éve elkezdtem pszichiáterhez járni, és eldöntöttem 1 hete, hogy nem szeretnék gyógyszereket szedni tovább, ezért megvontam magamtól teljesen, és nem lassan és fokozatosan szokok le. Szedett gyógyszerek: Medazepam Teva 10 mg 3x2, Convulex 500 mg 1-1-2, Rexetin 30 mg 2x1, Velaxin 50 mg 3x2.


Mennyi ideig kell szenvednem az elvonási tünetektől? (Jövő hét szerdán megyek a pszichiáteremhez, de érdekelne a véleményetek.)



2022. jan. 20. 21:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10

A fent felsorolt gyógyszerekből ilyen betegségekre lehet következtetni?

2022. jan. 21. 10:29
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Nincs semmi baj. Egy érzelmileg labilis embernél ez előfordul, meggondolatlan döntések , ezzel nincs baj , saját kárán tanul az ember. Néha nehz elfogadni hogy az agyad , érzéseid nem úgy működnek ahogy azt te szeretnéd, azt is meg lehet érteni hogy normális szeretnél lenni , nem pedig kívülálló. A g?óg?szerek hirtelen elhagyása hirtelen dührohamokat fog okozn, éhséget, máskor hányingert, érzelmi instabilitást. Különösebb gondod nem lesz belőle, azonban el kell fogadnod hogy okkal kaptál gyógyszereket és nem leszel kulonb sem rosszabb mint mások:)

Nyugodtan oszd meg a kételyeid a pszichiátereddel; mondd el neki hogy rosszul érzed magad hogy ennyi gyógyszert jell szedned. De megegyezer mondom ,ettől te nem leszel sem rossz , sem bolond, csak mas:) a rosszindulatú kommentekre pedig magasról sz@rni rá ;)

Amíg nem tudják milyen cipőben jársz és csak meggondolatlanul írkalnak addig neked sincs min qggodnod. :)

Remelem jobban leszel , sok kitartást neked!:)

2022. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként nem Borderline vagy Bipoláris vagy?
2022. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#12

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! :)


#13

A lapon generalizált szorongás szerepel, de a pszichiáteremnek meséltem arról, hogy sokszor örömömet lelem önmagam károsításában, mert kín számomra az élet. Röviden az életem: kisgyerek korom óta majdnem felnőtt koromig szexuális, fizikai és verbális erőszak áldozata voltam, az iskolában kiközösítettek és sosem voltak barátaim. Életem során kettő párkapcsolatom volt, ahol kezdeményeztek a nők, de ők is károsítottak. Az első fizikailag bántalmazott, a második verbálisan és fenyegetésekkel.


Hiába szedtem a gyógyszereket normálisan, ott volt bennem mindig, hogy az egész életem egy kalap sz*rt nem ér, ezért kezdtem el károsítani magam, amit már kezdek elhagyni.

2022. jan. 23. 10:24
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Édesem , a Pszichiáter ezek szerint nagyon téged veled kapcsolatban.. Q gyermekkori serelmeid ami atterjedt a jelen életedre, Z több szituaciobol ered és nem egy betegségből. Te bem vagy beteg , te sérült vagy :(

Ilyenkor pedig nem segít a pszichiater aki helytelenül ír fel gyogyszereket.. soknak q mellekhatasa hogy öngyilkossági gondolatokat illetve cselekmenyeket fokozza. Van most valaki az életedben akivel tudsz beszélni? Akire tudsz támaszkodni?

2022. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nincs.
2022. jan. 24. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!