Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha most vagyok harmadik nspon...

Ha most vagyok harmadik nspon a covidba erdemes elkezdeni a favipiravir szedeset?

Figyelt kérdés

Laz

Vegtag fajdalmak elso ket napba voltak.

Most az elmult

Hideg razas van.

Fejfajas

Gyengesseg

Faradekonysag


Erdemes a favipiravir kivaltani es szedni?

Helyre hoz?

Mellekhatasa van?



2022. jan. 21. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem. Én egy szemet nem vettem be és élek. Próbálj meg otthon kicsit mozogni. Minden reggel tornáztam, hogy megmozgassam magam. Ki mentem a friss levegőre. Főztem, takarítottam. Persze olyan gyenge voltam, hogy sokszor kétpercenként le kellett ülnöm. Szerintem a mozgásnak is nagy szerepe volt nálam abban, hogy nem punnyadt el a tüdőm. Végig 97-100% volt a szaturációm.
2022. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
A mozgás mindig jobb a semmit tevésnél. Azt, hogy mit mikor szedj azt mi nem tudjuk, orvosod kérdezd meg. Ha már felírták és nálad van, akkor minél előbb kell elkezdeni szedni, hogy gátold a vírusok sejtekhez való kapcsolódását és ezzel az elpusztításukat.
2022. jan. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha a dokid írta fel, kezd el szedni, minél hamarabb. Nekem a férjem és apukám is volt covidos. A férjemnek bevált a favipiravir, neki egyértelműen segített, meggyógyúlt tőle. De neki magas láza volt, és annyira gyenge is volt, hogy alig bírt kikelni az ágyból. Nemhogy még tornászni, főzni, mint az 1es... Mellékhatást nem tapasztaltunk. Apukám is szedett favipiravirt, sajnos, neki ez a kúra nem hatott, ő kórházba került, és ott már remedisivirrel kezelték. Nála sem volt semmilyen mellékhatása a favipiravirnak, de neki nem is hatott, sajnos. Az is tény, hogy apukám oltatlan, és a covid irtó gyorsan ráment a tüdejére, és amikor elkezdte szedni a favipiravirt, akkor már a tüdőröntgenen már látszódtak gyanús foltok a tüdején. És kétoldali tüdőgyulladása lett a covidtól. A férjem 2 oltás után kapta el a covidot, neki hatott a favipiravir. Én mindenképp javasolnám, hogy ne a gyakori közönségére, hanem az orvosodra hallgasd
2022. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben

En mar jobban vagyok az elso ket naphoz kepest..

Olyan voltam mintha nagyob masnapos lennel..

Ma mar csak raz a hideg Eddig..

Meg izeket nem erzek

A fejfajasom vmivel jobb

De koncentralni nem tudok

2022. jan. 21. 07:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Meg kicsit kohogok..

3#

Apukad hogy van? Meg gyogyult?

Nekem ket sinopharm oltasom van

2022. jan. 21. 07:30
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Szia 3as vagyok. Köszönöm, apukám, Hála Istennek meggyógyult. Az jó, hogy jobban vagy, de ne bízd el magad. A férjemnél is voltak ilyen "átmeneti" javulások. Amikor jobban érezte magát. Aztán a következő nap megint rosszabbul volt. Az egyik kolléganőm is covidos volt, ő is tapasztalt hasonlókat: egyik nap jobban érezte magát, úgy gondolta, higy ok, vége, aztán másik nap rosszabbul lett. Raadás, szegény, vmikor az első hullámban kapta el a covidot, amikor még nem volt kialakult orvosi protokoll a kezelésére. Akkor még a háziorvosok fel sem írhatták a favipiravirt, így ő nem szedte. 5 hétig szenvedett otthon a coviddal. És folyamatosan hol egyik nap jobban volt, másik nap rosszabbul. Neki a covid ráment a szívére. Felhyógyult, de szívizomgyulladása maradt vissza, es még a covid után fél évvel is szenvedett a poszt-covid tünetektől. Oltása akkor még nem volt, amikor elkapta a covidot. Mindenképp hallgass az orvosodra.
2022. jan. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben

Koszonom a valaszt

Orulok hogy apukad meg gyogyult.

Akkor mindenkepp bekellene vennem. Csak majkarosodast okoz ettol felek

2022. jan. 21. 07:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Kolleganom este 6 fele hozza majd a gyogyszert munka utan
2022. jan. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!