Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a koronavírus gyorstesztem...

Ha a koronavírus gyorstesztem pozitív lett, a háziorvos akkor is be fog küldeni tesztelni?

Figyelt kérdés
Félek a kórházi teszteléstől, sajnos nem bírom ha az orromban / számban más által behelyezett idegen tárgy van, mert elhányom magam. Ha ezt elmondom neki, elég az otthoni teszt, vagy ez protokoll, hogy mindenképp el kell küldenie? Tudom, kérdezzem meg, de ha mindenképp elküld, akkor inkább be sem jelentem, hogy covidos vagyok, mert úgyis itthonról dolgozom, max. odafigyelek, hogy nem találkozok senkivel, és csak akkor megyek orvoshoz, ha súlyosbodnak a tünetek.
2022. jan. 22. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha a gyorsteszted pozitív, akkor nem küldenek PCR-ra. Jelentsd be a háziorvosodnál
2022. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem küld el. Elég a gyorsteszt.
2022. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért merült fel bennem, mert így bárki azt kamuzhatná, hogy pozitív lett a gyógyszertári, aztán kiírják 7 nap táppénzre. Azért megtartottam a tesztet, hátha meg kell mutatni, de holnap felhívom. Köszi a válaszokat.
2022. jan. 22. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek pozitív lett a gyógyszertári teszt hétfőn este, kedden felhívta a háziorvost. Elrendelte a tesztet, de azt mondta, hogy szerinte nem Covid, mert oltva van. Csütörtökön hivatalos tesztet is csináltak neki. Mivel ott a gyorsteszt pozitív lett, PCR-ra már nem volt szükség. Úgyhogy nem fogadja el a háziorvos, amivel teljesen egyetértek.
2022. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy ez a múlt héten történt.
2022. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!