Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől alakul ki a szaglás és...

Mitől alakul ki a szaglás és izlelès elvesztése ?

Figyelt kérdés
Reggel vesztettem el a szaglasom, ízlelesem. Délutánra full pozitív lett a kovid tesztem. Ez mitől alakul ki ?
2022. jan. 31. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Covid megtámadja az idegsejteket (is).
2022. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Covid
2022. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A covidtól elmegy a szaglás és az ízérzékelés. Covidos vagy, ettől van.
2022. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2 és 3!

Gondolom, a kérdező a folyamatra kíváncsi!


A covid megtámadja a szaglóhámot, attól megy el a szaglás.

Az ízlelés elvesztése is-gondolom-idegi eredetű.

2022. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlen a mechanizmus, amivel a sars-cov2 a szaglóhám átmeneti működési zavarát okozza


[link]

2022. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Pedig már nem divat a szaglás-ízlelés elvesztése, az inkább delta tünet volt.
2022. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem divat,mégis így jártam 😅
2022. febr. 2. 06:40
 8/8 anonim válasza:
Tavaly októberben teljesen megszűnt az ízérzékelésem és a szaglásom. Azóta is torz mindkét érzékem. Fura eddig soha nem ismert szagokat érzek a benzin szag a testszagok helyett vagy nem is érzem. A húsokat sütve főve is dögszagúnak érzem és kellemetlen ízűnek. Az édessel savanyúval nincs bajom az talán normálisan működik. De pl. abszolút nem érzem a zamatát sem az ételeknek. Több mint fél éve nem tudok egy jóízűt enni. Tejnek pl kimondottan jó íze lett. A zöldségeket régebben meg nem ettem ha főve voltak. A sárgarépát kimondottan utáltam a spenótot sosem ettem meg most meg nagyon jó ízük van. Nagyon furcsa lett az egész szitu nem tudom hogy ez helyre jjön valamikor egyáltalán?
2022. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!