Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A házi orvosom, és a dietetiku...

A házi orvosom, és a dietetikus is IR-t, inzulin rezisztenciát állapított meg.Kaptam Merckformin 750 mg gyógyszert, amit szednem kell, napi 2 db-ot, reggel, este. Sajnos, hasmenést okoz. Aki IR-es, létezik más gyógyszer is?

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Merckformin XR kevésbé okoz mellékhatásokat. Ezek általában dózisfüggőek, tehát a kisebb, 1-2x500 mg adagot is meg lehet próbálni.
2022. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
A Merckformin XR (nyújtott felszívódású) készítmény jön szóba, a dózis önkényes csökkentését az előttem szólóval ellentétben nem javasolnám, feltételezem nem azért kell ekkora adagban szedni, mert kevesebb is elég lenne ...
2022. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj istenem...


Fokozatosan kell felépíteni. Én háziorvosként mindig 500 mg-os adaggal kezdem szedetni és inkább Adimet márkát nem az originálist Merck metformint. A Merck metforminjában ugyanis több a macrogol nagyobb eséllyel okoz hasmenést.

A felépítést heti emelésben szoktam kérni. Tehát első hét 500 mg, második hét 2x500 mg, 3. hét reggel 1000 este 500 mg, negyedik hét 2x1000 mg. Ha így is jelentkezik hasmenés akkor meg ott vannak az elnyújtott felszívódású XR metforminok.

2022. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Szerintem csak a jelenlegi adagját írta le, nem feltétlen rögtön ennyivel kezdték a kezelését.
2022. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 6. 10:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Négyesnek, igen!
2022. febr. 6. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Itt a gyakon háziorvos ? No ne kacagtass már .

Valóban okozhat hasmenést is .Az orvos ilyenkor lecseréli XR re.

Ez egy nagyon drága gyógyszer,Tb sen is 3400 körül van.

2022. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A hasmenéssel magával az a bajom, hogy nem akkor mehetek wc-re, amikor akarok. Ilyen a munkám. Ezért egész nap feszültséget okoz, hogy nehogy rosszkor jöjjön az inger. Szedhetek hasfogót együtt a Merckforminnal? Egyébként XR,a gyógyszerem.
2022. febr. 6. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az XR mellett is jelentkezik a mellékhatás a diabetológussal konzultálva van lehetőség másik gyógyszert választani.
2022. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!