Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Autoimmun betegségem van...

Autoimmun betegségem van (Hashimoto), de nem szeretnék gyógyszert szedni (legalábbis szeretném elkerülni). Dietetikus vagy endokrinológus tud nekem segíteni egy étrend kialakításában?

Figyelt kérdés

Jelenleg Bajnok Éva doktornőhöz van időpontom, de kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye.

Egy ismerősömnek nagyon jól megoldotta a hashimotoval kapcsolatos problémáit egy étrend (másik orvosnál volt).


Kinek mi a tapasztalata? Ha endokrinológus nem segít, akkor dietetikus fog tudni?



2022. jan. 14. 14:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A hiányzó hormonokat az étrenddel nem tudod pótolni.
2022. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

CSatlakozom az #1-hez. Szintén Hashimoto-m van.


Az étrenddel nem tudod befolyásolni a hiányzó hormonokat! A pajzsmirigyed gyakorlatilag önmagát pusztítja, ergo a kisebb pm. kevesebb hormont tud termelni. Amit pótolni szükséges, mert a pm. az emberi szervezet "irányítóközpontja". Egy csomó életműködést befolyásol.

Nem érdemes holmi meggyőződés alapján kizárni a gyógyszert!


Csak azt a hormont kell bevenned, amit egy egészséges szervezet megtermel magától! Miért kéne ettől ódzkodni????

2022. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld el, hamarosan senkinek sem lesz szüksége gyógyszerre, mert minden ember tökéletes egészségben élhet!
2022. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

A Hasimoto egy pajzsmirigy-hormon probléma, ezt étrenddel NEM korrigálhatod, szóval ballagj el endokrinológushoz nagyon gyorsan, és kérj gyógyszeres beállítást.


Vagy nézd el, hogy lassan teljesen tönkremész benne.

2022. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Herceg Olga dietetikust keresd fel.

Instagramon @ketobiblia néven találod.


Zseni egy nő!

2022. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%
Nézzetek be a fb-n a Jódpótlás tudományos alapon csoportba. Kb.a fele olyan hashimotos, aki javulást ért el az állapotában gyógyszerek nélkül. Igaz, hogy az AIP csak a kezdőlépés.
2022. jan. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

6: pont a HAshimoto esetén TILOS a jód...!


Légyszi ne terjessz áltudományos infókat!

2022. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Tudom, hogy előbb-utóbb szükségem lesz gyógyszerre, de mivel eléggé sok tünetem van, és ameddig lehet, addig nem szeretnék gyógyszert, de a tüneteket jó lenne enyhíteni.


Viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy egy megfelelő életmóddal tényleg lehet változásokat elérni, ezért gondoltam, hogy elmegyek orvoshoz, és kikérem a véleményét erről is.

2022. jan. 17. 10:24
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Nem a jód miatt, hanem JAVULÁST ELÉRT TAPASZTALATOK miatt érdemes abba a csoportba belépni. Én a fogalmazása alapján kinézek annyi értelmet a kérdezőből, hogy önmaga is képes eldönteni, hiteles-e egy forrás vagy nem. Ha ma valaki egy elvileg gyógyíthatatlan betegségben akar alkotni valamit, akkor magának kell utánajárnia a dolgoknak. Mondom ezt úgy, hogy én kijöttem egy szintén gyógyíthatatlannak és csak gyógyszerekkel szinten tarthatónak mondott ügyből az ilyen végletes ítéletek megkérdőjelezésével.
2022. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
#9, és ezt el is hisszük neked.
2022. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!