Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha dietetikushoz mennek...

Ha dietetikushoz mennek anorexia recovery miatt mi tortenne?

Figyelt kérdés

ezt ugy ertem, hogy o osszeallitana nekem egy tablazatot hogy mikor mit es mennyit kell ennem? mivan ha en eppen nem azt akarom enni.

+ meglehet kerni hogy irjon fel nutridrinket? esetleg azt kitol lehet kerni hogy (lehetoleg) olcson szerezzuk be?



#dietetikus #Nutridrink #anorexia recovery #eteltablazat #etelterv #mealplan
2022. jan. 18. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

O segit az etrendben, de nem kerulheted meg a pszichologust, hozza is kell jarnod.

Szerintem egy dietetikus nem irhat receptet, viszont a haziorvos tuti felirhatja a nutridrinket, az mas kerdes, hogy a receptes ara egyseges, tehat annal olcsobb nem lesz, mint amennyibe kerul.

2022. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A dietetikus nem egy étlapot fog eléd rakni, hogy márpedig kedden zöldbabfőzelék lesz az ebéd, hanem olyan élelmiszereket ajánl, amit az állapotodnak legmegfelelőbbnek tart. Figyelembe veszi a kalóriaszükségletedet és persze veled együtt az egyéni ízlésedet is mérlegeli. Nutridrink tápszert gasztroenterológus szakorvos írhat fel, és adhat szakorvosi javaslatot, hogy háziorvos is felírhassa. Nekem 24 db nutridrink max 5400 forint volt így.
2022. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Függ mennyire súlyos az anorexia. Én csak mintát kaptam, hogy mikor mennyit kell enni, de nem konkrét “étlapot”. Nekem plusz minden étkezést le kellett írnom egy táblázatba és azt mindig átnéztük. Receptre Nutridrinket nekem csak orvos írt.
2022. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nutridrinket elméletileg lehet darabra is kapni, recept nélkül (én legalábbis így kaptam), a másik amit ajánlani tudok az a Fresubin, ezt viszont csak receptre lehet kapni.
2022. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Én magamtól gyólgyultam, mert a dieteikus egy idióta volt.


Full nem érdekelte a fear food listám, és hogy bszki egy darab tojástól is órákig émelygek, nem ő 300kcal-ról már másnap fel akart tolni 2000-re, az orvos meg kb hülyét kapott, hogy nehogy, mert belehalhatok (refeeding syndrome).


Úgyhogy kikukáztuk a dieteikust, és én magam - aki egyetemen tanultam dietetikát - figyelembe véve, mit bírok megenni (lelkileg és testileg), összeállítottam egy kb. étrendet, második héttől már tudatosan 3000+-kalóriával.


És igen, nagyon szr volt, mert hetekig pl egy darab kenyértől majd meghaltam, a hús pedig pl teljesen ki is volt zárva vagy... 2-3 hónapon keresztül, így is mindig mindentől fájtam.

2022. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
De a február 4-ei 34-35 kg-ról májusban már 48 körül voltam, és a normális súlyomat olyan július? környékén értem el (54-56...)
2022. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!