Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koponya MR-en látszott volna...

Koponya MR-en látszott volna a limfóma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves nő vagyok. Január elején észrevettem egy kis elmozdítható csomót a nyakam jobb oldalán, ami azóta nem nőtt. Mivel hipochonder vagyok, rettegek, hogy valami komoly állhat a háttérben.


Volt pár éve nyaki ultrahangok, ahol reaktív nyirokcsomót láttak azon az oldalon, de nem tudom, hogy ez ugyanaz lehet-e. Meg tudom fogni, szabályos gömb alakú, mozgatható. Kb. 1-1,5cm lehet, de a bőr miatt nem tudom megállapítani. A nyakamból nem dudorodik ki, szemmel nem látható.


Október legvégén volt koponya MR-em és CT-m más miatt (centrális paresis). Ha limfómám lenne, ott látszott volna? Vagy az túl régen volt a januárhoz képest? Esetleg nem is nézték azt a régiót?



2022. febr. 7. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A koponya MR-en nem mindig látszik a nyak, mert az nem koponya. Van ilyen, hogy nyaki MR, azon nézik a nyakat. A limfóma diagnosztikája nem az MR, hanem a biopszia.
2022. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem jóindulatú daganat, neurofibróma volt a nyakamban, az idegszálon volt rajta. Mikor meglátta a doki az ultrahangon, egyből azt mondta, hogy hujj, ezt szúrni kell (a biopsziára gondolt). Ő azt gondolta, hogy rosszindulatú daganatom van, a papírra is ezt írta véleményként. Szóval, ha neked is nézték ultrahangon, és azt mondta a doki, hogy nyirokcsomó, akkor az az, nem kell aggódni. Különbséget lehet tenni a felvétel alapján csomó és csomó között, mint ahogyan az én dokim is látta, hogy nem nyirokcsomó, és nem is zsírcsomó, csak éppen a dolog jóindulatúságát nem találta el. Ja, és nekem nőtt is folyamatosan.
2022. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez ugyanaz a csomó-e, amit évekkel ezelőtt ultrahangoztak.

1 hónappal ezelőtt tapintottam ki, azóta nem nőtt. Egyéb tünetem nincs.

2022. febr. 7. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nincs semmi bajod. Én a gégém mellett tudom kitapintani a nyirokcsomómat, mégsincs semmi bajom.
2022. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a limfómás nyirokcsomó az kemény mint a kő és nem mozog, tapintásra inkább csontra hasonlít ami MRI-n jól látszik mivel tömöttebb szövet
2022. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elmentem ma nyirokcsomó UH-ra.

A doktornő szerint egyiknek sincs semmi baja, a legtöbb olyan pici, hogy alig látszik.

Amiről szó van, az 5x7mm nagyságú. Azt mondta, hogy ez is olyan kicsi és olyan szerkezetű, hogy reaktívnak sem mondható, patológiásnak pedig egészen biztos, hogy nem.

Megnézte a pajzsmirigyemet is, ott sincsenek göbök.

2022. febr. 9. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es attól, hogy neked nincs bajod, másnak lehet. Nekem sincs, akkor a világon senki másnak sincs, minek a sok kórház?
2022. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!