Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető, hogy haldoklom?...

Elképzelhető, hogy haldoklom? Mi volt ez az érzés ma reggel?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit;


Érdekes dolgot éltem át ma reggel, amikor először felébredtem. Álmodtam valami szokásos ostobaságot, majd "elkezdtem felébredni", amikor már tudom, hogy ez csak álom, és mindjárt felfogok ébredni, de ekkor különös dolog történt.


Talán az alvásparalízisre hasonlított leginkább, de nem az volt. Az a része stimmel, hogy nem tudtam mozogni egy ideig, de nem éreztem azt, hogy "más is ott lenne", amiről ők beszámolnak. Viszont amit éreztem, az iszonyúbb volt ennél is.


Nem kaptam levegőt. Éreztem, hogy megfulladok. Egyáltalán nem tudtam mozogni, egy borzongás futott végig mindenemen és éreztem, ahogy pánikolok és "elkezd melegem lenni", miközben venném a levegőt, de nem tudom. A mozgás végül annyira elindult, hogy éreztem a nagylábujjam mozgását, de csak ennyi. Közben rettegtem, hogy "most megfogok halni" és igyekeztem mozogni, vagy valami, de nem sikerült. Közben hallottam, ahogy próbálok levegőt venni, és mint egy fuldokló ember egyszer csak "sikerült" és hallottam ahogy veszem. Akkor "magamhoz tértem", de egy ideig teljesen lefagytam ettől és kicsit minden tagom megviselt. Aztán visszaaludtam még egy párszor, összeadva 14 órát aludtam és alig bírtam felkelni.


Vajon haldoklom? Beszámoljak erről az orvosomnak? (Vérvételre megyek a jövő héten) Beszámoljak erről a pszichiáteremnek? Csak akkor teszem meg, ha véletlenül se küldenek kórházba. Ha eljött az idő, akkor eljött az idő. Csak tudjak róla.


Zárójeles információk:


- Magas-vérnyomásos problémáim vannak

- Túlsúlyos vagyok

- Antidepresszánst szedek (de ezt a típust elég régóta)

- Elég rossz élethelyzetben vagyok, van okom félni a jövőtől



Nem tudom mi történt, de nagyon félelmetes volt. Közben arra gondoltam, hogy "még ne, még el kell intéznem pár dolgot", illetve mellette még azt, hogy vagy így, vagy úgy, csak ennek az érzésnek szakadjon vége. Most félek attól, hogy megfogok fulladni álmomban.



#félelem #haldoklás #rettegés #alvás közbeni halál
2022. febr. 12. 12:14
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Fogd fel úgy, hogy volt egy izgalmas reggeled és felejtsd el az egészet.

Olyanra meg gondolnod sem kell, hogy meg fogsz halni.

2022. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj mindkét orvossal, nagy eséllyel gyógyszermekkékhatás
2022. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én alvási apnoéra tippelnék, ami kiváltott némi pánikot, de nem vagyok orvos. Antidepresszánsok is csinálnak furcsa tüneteket, főleg ha régóta szeded. Nem haldokolsz, és nem fogsz megfulladni álmodban, de ez a tünetegyüttes bármikor előfordulhat. Mondd el az orvosnak, hátha okosabb nálam. Egy teljes kivizsgálást biztos javasolni fog, de akaratodon kívül nem küldhet kórházba, mivel nem vagy ön és közveszélyes.
2022. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, de mind haldoklunk :)
2022. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nézzél utána az antidepresszáns tolerancia elvonási tüneteknek. Simán tud ilyen dolgokat okozni. És ha nagy a túlsúly akkor természetesen le kell fogyni.
2022. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kapásból az jutott eszembe, mint a 3-as válaszoló aki, de mindenképpen kivizsgáltatnám magam. Addig próbálnék olyan pozícióban aludni, hogy semmiképpen sem hanyattfekve, illetve a fej legyen mindig kicsit magasabban a test többi részénél (talán félig ülő pozíció?)
2022. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor gyorsan intézd el azt a pár dolgot és ne csökönyösködj!
2022. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!