Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májjal kapcsolatos problémák....

Májjal kapcsolatos problémák. Rák vagy elzáródás?

Figyelt kérdés

Hétfői vérvételem során nagyon magasak a máj értékeim


SGOT=780


SGPT=910


Gamma-gt=296


Alkalikus foszfatáz=1216


Bilirubin= 11


Süllyedés=28


Nos jelenleg adenokarcinomával küzdök. Nyirokcsomo áttéteim vannak több helyen. Májkapuban is. Ultrahang szerint inhomogén a májam, így májrák nem kizárt. Tegnapi CT vizsgálatom szerint viszont a májam nagysága, szerkezete, denzitása szabályos, benne körülírt góc nem található. Igy most kicsit tanácstalanok vagyunk. Hisz semmit nem mutat a ct, az értékeim az egekben. Esetleg epeút elzáródásra gyanakszunk (epehólyag nincs), viszont a bilirubin érték határon belül van. Egy elzáródás valószínű azt is megdobná és sárgulnék is.

Feszitő erzést érzek máj tájékon. Néha hányinger is kerülget.

Az onkológusom belgyógyászhoz küld, a belgyógyászat meg onkologushoz. Nem tudom mi tevő legyek.

Válaszokat előre is köszönöm



2022. febr. 18. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Ezt az orvosokkal kellene megbeszélni,ők tudnak segíteni,nem pedig egy anonim forum EÜ végzettség nélküli, szintén anonim felhasználói fogják megválaszolni. Hogy rákos vagy vagy sem.


Ha nagyon magas végső esetben biopsziát vesznek ami kimondhatja mi a bajod. Amúgy meg sok embernek alapból magasak a májértékei és panaszuk nincs.


Jobbulást!

2022. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel ide a kérdést mert igen is sok egészségügyi végzettséggel rendelkező válaszoló van. Gondoltam hátha talalkozott már valaki hasonlóval.

Az kiderült, hogy neked nincs EÜ végzettséged, így nem is értem minek nézelődsz és válaszolsz meg kérdéseket a betegségek kategóriában. Én sem értek az állattenyésztéshez, ezért nem is irkálok abba a kategóriába...

2022. febr. 18. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Csak gratulálni tudok ha egy anonim név nélküli forumon megtudod állapitani hogy kinek milyen végzettsége van. Hidd el hogy nem sok orvos olvassa ezt a forumot. Ezt te komolyan elhiszed?


A fórum nyilvános így bárki válaszolhat,nézelődhet,kérdezhet. Sokszor emiatt keltenek pánikot a másikban,mert mindenféle orvosi diagnosztikai eljárás nélkül állítanak fel diagnózist szintén EÜ végzettség nélkül.

Anno én is feltettem egy anyajeggyel kapcsolatban kérdést,és egy kedves Ypszilon1980 felhasználó seninioma rákot diagnosztizált. Ám szakorvos megnézte diagnosztikai eljárással és semmi baja.

A fent nevezett felhasználótól már többször is téves diagnózisú választ kaptunk,és ez már lett jelezve az oldal vezetőségének,pánikkeltés miatt.

A távgyógyítás még orvosi szempontból is etikátlan.


Ezért irtam jóindulatból,bár válaszodból ítélve te sértésnek vetted hogy inkább szakorvoshoz fordulj.

A kérdésedre a választ megkaptad.

2022. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kaptál valami kezelést (kemó)?
2022. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Én is had gratuláljak neked, hisz ezek szerint te is látatlanban megállapítottad, hogy itt senki sem orvos ill. nincs senkinek EÜ végzettsége. 🤣

Magad alatt vágod a fát ember. Szerintem ha nem tudsz értelmes választ adni akkor menj máshova kakaskodni, észt osztani. Te az a tipikusan mindenhez van valami hozzáfűzni valóm ember vagy... Azért mert egyszer neked hülyeséget mondtak, nem biztos hogy nekem is azt mondanak. De ezek szerint te is tettél már ide fel betegséggel kapcsolatos kérdést, pont ahogy én tettem. Na most akkor hogy van ez? Istenem, komolyan agyf@szt kapok az ilyen emberektől.


Természetesen szakorvoshoz fordulok ezzel, de NEM ez a válasz a kérdésemre... OFF

2022. febr. 18. 14:37
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4

Tudom az dobna az értékeken, de nem kaptam, jelenleg is várom a biológiai+kemó kezelés engedélyeztetését.

2022. febr. 18. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Hm, valóban érdekes. Elzáródásnál sárga lennél, a májáttétet meg látná a CT. Esetleg ha megvan a felvétel, egy másodvélemény másik radiológustól megfontolandó lenne, hogy nem-e mégis áttét. Májenzim emelkedést okozhat még bármilyen eredetű hepatitis, pl. hepatitis A,B,C, de akár egy sima EBV fertőzés is, de lehet autoimmun eredetű is. Végül is attól, hogy valakinek egy baja van, sajnos attól lehet több is.

Egyszer volt egy betegem, akinek szülés után volt egy bazinagy residuuma (visszamaradt lepényrész), amiről az UH kép alapján először az merült fel, hogy lepényi eredetű daganat. Elég durván emelkedett májenzim értékei voltak, szóval nekem már elég gyanús volt, hogy áttétes trophoblast tumora van, de a máj UH negatív volt. Végül kiderült, hogy csak residuum, és mellette volt egy EBV fertőzése. :)

Milyen eredetű adekocarcinomád van?

2022. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
58%
Ez az etessétek a troll kérdezőt a kamu kérdésével együtt..👏👏
2022. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
58%

Nem irt hülyeséget a második,ha itt azt mondják itt hogy nincs semmi bajod,akkor gondolom már nem is mész kezelésre?

Itt megadják a kezelést kézzel azt gondolod?

De szerintem inkább egy jó pchiológus kéne neked,ha noname válaszokon így kiakadsz..

2022. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Hármas vagyok:

Csak segíteni próbáltam hogy ha netán negatív válaszokat kapsz azt ne vedd komolyan, mert ez egy anoním fórum. De úgy látszik te csak tovább mondod a magadét,és teljesen anoním felhasználóktól várod a megoldást,mintsem a kezelőorvosodtól.


Az hogy milyen kérdéseket írunk ki az teljes mértékben magánügy,de az utóbbi időben néhány felhasználónak mint a fent említettnek is, az a szórakozása hogy rákkal rémisztgeti a laikus felhasználókat ezzel is terhelve az Egészségügyet.


Rendben,akkor hallgass az itteni álorvosokra...

Mindjárt jön Ypszilon1980 és elvégezz rajtad néhány vizsgálatot,és közli a diagnózist.

2022. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!