Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg hozzátartozóitok (ha...

Beteg hozzátartozóitok (ha volt ilyen) meddig bírták a szervi probléma eredetű sárgasàgot?

Figyelt kérdés

Apukámnàl előrehaladott hasnyálmirigy daganatot diagnosztizáltak az elmúlt hetekben. A Se Ca 19-9 tumormarkere 5600 U/ml feletti, a normàl 30 U/ml értékhez képest.

A hír sokkolt mindenkit, és kb 2 hete, a gyomortükrözése után maximum heteket jósoltak neki. De persze bíznánk a legjobbakban, csak úgy látjuk hogy ahogy erősödik a sàrgasàg, úgy romlik az állapota.


Kb. 1,5 hónapja van besárgulva, mivel a daganat elzárja az epevezetéket. Nem tudnak már rajta segíteni. Felajánlották a stent beültetését a sárgaság enyhítésére, de nem vállalta (2 daganaton túl van már, stoma zsákkal és, és 80 éves), ahogy a palliatív kemoteràpiát sem akarta.

Egyébként az életét egyik sem hosszabítaná már meg és maguk az orvosok is azt mondták, hogy ha őt most elkezdik kezelni, már nem fog hazajönni a kórházból. :(

Eddig még úgy, ahogy megvolt. De most viszont már érezhetően napról napra gyengébb.

Az elmúlt napokban már alig mozgott, azt is nagyon nehézkesen, és emellett pedig egyre kevesebbet eszik. Jóformàn a 2 éves gyerekem többet eszik mint ő, nem is kicsit. Sokszor nem is kívàn fèl napig semmit. Az elmúlt 2 hónapban szerintem 10-12 kg biztosan fogyott, de lehet hogy többet :(

Szóval borzasztó gyenge és nagyon sovány, ráadásul napról napra sárgàbb is. A felső teste már inkább barnás-zöldes, nem is sárga.😞 Ahol “kevésbé” sötét, ott meg már inkább citromsárga. Maga a látvány is nagyon rossz, mert messziről látszik, hogy nagy a baj. Ez azt jelenti hogy már nagyon magas a vérében, szervezetében a bilirubin szint. Úgy tudom hogy ez pedig már olyan mint a mérgezés. Csak nem tudom meddig kehet bírni.

De olvastam olyasmiket hogy van aki hónapokig elvan még sárgán, csak gondolom nem mindegy hogy mikyen eredetü a sárga bőrszín és hogy mellé mikyen a beteg általános állapota.

Ha véletlen valakinek van ilyen jellegű tapasztalata vagy hasonló, akkor megköszönöm, ha megírja.



#gyengeség #sárgaság #Epeúti elzáródás #Hasnyálmirigy daganat #SeCa19-9
2021. márc. 9. 18:55
 1/6 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekünk egyik barátunk 43 évesesn besárgult, mikor kórházba került már nem tudtak semmit segíteni rajta és pillanatok alatt elvitte.
2021. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
50-es éveiben egy barátom kórházba került, a sárgulás után alig egy hetet élt. :/
2021. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az edesapam nemregiben elhunyt, semmi tunete nem volt sokaig, verkepe jo volt majd egyszer csak elkezdett gyengelkedni. Korhazba vittem ahol par vizsgalat utan megvolt a diagnozis, tudodaganat majattettel. A majenzimei az egekben voltak ekkor (8 honappal ezelotti verkepe teljesen hibatlan volt) Teljesen jol volt a diagnozis felallitasa utan is, halala elott 1 hettel kezdett csak sargulni, majd odemasodni, es elaludt... az orvosok eloszor 1-2 evet josoltak meg neki, aztan olyan szinten romlott a verkepe, magasodott a tumormarkere hogy aztmondtak par napja max 1 hete lehet hatra. fajdalma hala istennek egyaltalan nem volt, csak gyengeseg. Vegul elaludt. Mindez 1 honap alatt zajlott le. 57 evesen ment el. Kitartast kivanok, apukadnak pedig bekesseget...
2021. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt :(

Utolsó, a te válaszod különösen megérintett, 57 évesen az ember mégcsak nem is kifezetten idős, élhetett volna még az apukád.. őszinte részvétem.


Én ilyen szempontból úgymond nem panaszkodhatok, mert az én édesapám már valóban idös korú a maga 80 évével. De ha 95 lenne is ugyanúgy sajnálnám, mert akkor is az apukám volna. Ráadásul ő későn nősült és mi a gyerekei “csak” 28-32 évesek vagyunk, és bizony nagyon jó apukánk volt.

De persze valahol tudom és ő maga is mondja hogy ez az életrendje és el kell fogadni. Csak azért nehéz, pláne hogy végigcsinált egy prosztatarákot, egy végbélrákot, ami után ráadàsul már stoma zsákot kellett hordani, és most még egy hasnyálmirigy is. Még az onkológus is azt mondta hogy nagyon ritka hogy valakinek 3 primer daganata legyen..😞 és ez a sok szenvedés, ettől úgy megmenteném ha tehetném. Pláne hogy úgy tudom, a hasnyalmirigy daganat borzasztóan megkínozza a végén a betegeket és ettől már előre rettegek.

De azért ha másban nem is, abban még bízok hogy egy darabig még ebben a viszonylag elviselhető állapotban velünk lehet.

Ha van bárkinek meg tapasztalata, kérem ne tartsa magában.


Minden jót Nektek kedves Válaszolók.

2021. márc. 9. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Most olvastam a kérdésed. Azóta mi történt?
2021. ápr. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Május 3-án meghalt az apukám. :-(

Úgy áprilistól volt nagyon rosszul. Azután nem bírt mozogni, mert nagyon szédült. Utolsó 2 hétben felülni sem tudott egyedül, így a végén pelenkára szorult. Nagy fájdalmai voltak. Kb 1 hónapig szinte semmit sem evett, az utolsó napokban pedig már nem is ivott. Ezekben a napokban már egyre aluszèkonyabb és zavartabb lett. Végül a szervezete feladta a kűzdelmet.

Járt hozzánk hospice ápoló, kapott infúziót, az talán valamit még segített de nem sokat jelentett már sajnos.

Ami vigasz hogy vègig szinteminden nap vele voltunk ès végül az otthonában, szerető köreinkben aludt el örökre. Remènyeim szerint mindent megtettünk amit tehettünk. Bizom az újratalálkozásban🙏

2021. máj. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!