Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hpv fertőzéssel kapcsolatban...

Hpv fertőzéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, mennyire kell tartanom a magas kockázattól?

Figyelt kérdés

“ Amennyiben a teszt eredménye alacsony, a páciens megnyugodhat, mert a nála zajló HPV-fertőzés nem okoz daganatot. Ha a teszt eredménye magas, akkor a HPV által generált daganatképződés elindult. Ebben az esetben szövettani mintavétel is javasolt.”


Ez azt jelenti, hogy a típusszáma alacsonyról, magasra is átmehet ha nincsen kezelve vagy ha alacsony kockázatúval történik a fertőzés, akkor az az is “marad”?


2022. febr. 22. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem alakul át az alacsonykockázatú (LR) magaskockázatúvá (HR), viszont el tudod kapni mellé a HR-et is, ami ha tartósan fertőzést okozHAT nálad, akkor lehet belőle később elváltozás. A LR szemülcsüt tud okozni. A legtöbb HPV-fertőzést az immunrendszer 1-2 éven belül semlegesíti, viszont újra és újra el lehet kapni, hiszen immunitás csak az oltás után alakul ki, természetesen nem, mert ez a vírus nem jut a véráramba, helyileg fertőz.
2022. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az 1. írja. Mindenképp érdemes az oltást beadatni és a partnert is leszűrni/oltatni.
2022. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, picit megnyugtattatok!

Torkomban jött ki pár db papilloma, ami a 16-os típusra negatív lett, rögtön elmentem nőgyógyászati szűrésre, ahol alacsonyra tipizáltak, viszont ott nem jött ki szemölcs (gyanítom egyforma a fertőzés mind a két helyen). Azonnal megkezdtem az oltásokat, hamarosan adatom be az utolsót.

Köszi még egyszer! :)

2022. febr. 22. 12:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem még lenne a témával kapcsolatban, az oltás idővel mindenképpen segít a vírus leküzdésében, vagy az, az aktív fertőzésre nincs hatással?
2022. febr. 22. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül egyforma típusú a fertőzés, mivel helyileg fertőz. Ha a méhnyaknál más típussal érintkezett a nyálkahártya, akkor más típus okoz fetőzést (ami akkor jelenleg nem okoz), mint a torkodban. A jó hír, hogy amint leküzdi az immunrendszered a jelenlegi fertőzést, utána az oltás miatt már - szinte biztos, hogy - nem kaphatod el újra.
2022. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aktív fertőzésre nincs hatással, azt az immunrednszerednek kell leküzdenie, ilyenkor immunerősítés lehet javasolt, de valőszínűleg análkül is menni fog (sok D3, K2-vitamin, C-vitamin és egészséges étkezés), valamint óvszer, hogy a lehető legjobban lecsökkenjen az újrafertőződés esélye.
2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az immunerősítést is rögtön megkezdtem, egyébként a 2. Covid elleni oltás után jöttek ki a fertőzések, nem tudom mikor kerülhetett belém a vírus, az is elképzelhető, hogy évek óta lappangott, csak a Pfizer kihozta…
2022. febr. 22. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:
+ Sport és megfelelő mennyiségű alvás. :)
2022. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amíg fent vannak a szemölcsök, van esély, hogy el sem múlik? Idővel leszedetem mindenképpen csak nem tudom mennyire befolyásolja ezt a tünetet a gyógyulás..
2022. febr. 22. 16:41
 10/11 A kérdező kommentje:
*befolyásolja a tünet a gyógyulást, bocsi.
2022. febr. 22. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!