Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Napok óta tartó gyomorgörcs,...

Napok óta tartó gyomorgörcs, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már hétfő óta gyomorgörcsöm van, már a torkom és a nyelőcsövem is fáj/görcsöl. Tegnap és ma is savlekötőt vettem be, de nem érzem magam jobban. Ötletem sincs mi válthatta ki, de kezdek megijedni. Ami biztos, hogy a hét elején relatív sok stressz ért, de szorongó típus vagyok, nem első eset hogy stresszelek. Van valami ötletetek mit próbálhatnék még? Vagy keressem fel hétfőn az orvosomat?

21 éves vagyok.


2022. febr. 26. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, az a biztos.
2022. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz erre rájöttem magamtól is, de nem szívesen járok orvoshoz ha nem muszáj.
2022. febr. 26. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
IBS-em, refluxom illetve generalizált szorongásom van,utóbbi időben bármi komolyabb stressz ér, hasonló tüneteket produkálok. Ami nekem segíteni szokott: lúgos víz, bélflóra helyreállító(stressz okozta gyomorbajra is hasznos), szódabikarbónás víz és az általad említett savlekötőt szedd kúraszerűen, illetve ha van otthon gyomorvédő(pl pantoprazol, vagy nem vényköteles: nolpaza) az is pár nap rendszeres szedés után javulást hozhat. Ételek közül savas, fűszeres, nehéz dolgokat kerüld, főtt krumpli, kovászos uborka, kefír, stb viszont mehet, fontos hogy rendszeresen egyél, max 3 óránként egy falat keksz is elég, csak csipegess valamit, amíg ez az állapot tart. És persze a kiváltó stresszt kell feldolgozni, ezt is időbe telik "megemészteni" testileg és lelkileg. Dokidat tényleg fel kéne keresni, bár megértem a vonakodásod, az ellátás általában finoman szólva is💩
2022. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen!
2022. febr. 26. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!