Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexia gyógyultak Ki...

Anorexia gyógyultak Ki mennyit evett és hogy tudtatok megküzdeni a súlynövekedéssel és evéssel?

Figyelt kérdés

6hónapja voltam kórházba, azóta elkezdtem gyógyulni, de többször visszaestem, és most megint volt egy nagyobb visszaesésem, de már nagyon szeretném hátra hagyni ezt az egészet. Pszichológushoz járok, még mielőtt valaki hozzá küldene, csak pár kérdésem lenne.

Mindig is szerettem enni, most is tudnék bármit csak az a fránya bűntudat mindig ott van. Ha esetleg többet eszek mint gondoltam már előjönnek a régi megoldások. Most is így jártam, már 3napja ismét többet eszem mert tényleg megszeretnék gyógyulni és most már nem is engedtem azóta magamnak a régi dolgokat csinálni evés után. De ismét félek, de mégis akarok mérlegre állni:/ plusz rossz a bűntudat. Ti hogy küzdöttétek le a bűntudatot és a rossz érzést a súly növekedés miatt? Úgy érzem ez, de leginkább a gyarapodás van a legrosszabb hatással rám és nem tudom már mit tegyek, mert megint utálom magamat:(köszönöm a válaszokat!! 💗



2022. febr. 28. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Én ugyan nem vagyok anorexias, nem is voltam soha, viszont nem nagyon szeretek enni.


Azt szoktam csinálni, hogy amikor eszem (egészséges dolgokat) akkor az agyam már "súgja" is, hogy ez kell, ettől lesz energiád ez kell, hogy egészséges maradj, hogy fényes legyen a hajad, erős a körmöd!


És ilyenkor jó étvággyal megeszem és rohadtul nem érdekel a súlygyarapodas, csak az, hogy egészséges maradjak. Ez ugyanis a legnagyobb érték!

2022. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez most sokat segített, megpróbálok én is így gondolni rá :) ezek a dolgok még nem is jutottak eszembe, remélem sokkal könnyebb lesz

Legyen szép napod💓

2022. márc. 1. 05:32
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

1-es, amíg nem voltál anorexiás, addig nem tudhatod, mit érez az, aki volt, vagy még nem gyógyult teljesen, szóval, kérlek, ne írj ilyent, hogy "jó étvággyal megeszem és rhadtul nem érdekel" - TÉGED nem érdekel, mert egészséges vagy - örülj neki.

Egy étkezési zavarost viszont rhadtul FOG zavarni a súlygarapodás, a bűntudat és vagy abból jön, hogy koplal vagy purgál (van pár év a hátam mögött, szóval tudom, miről beszélek).


A súlygyarapodás meg normális, csak fejben nagyon kemény harcot kell vívni azokkal a gondolatokkal.


Az pedig, hogy kinek mi segít, teljesen változó. Nekem a hajam volt rettenetes, fénytelen, száraz, hullott mint a fene, plusz gyenge voltam. Szóval amikor jött a bűntudat recovery alatt, akkor mindig azzal ellensúlyoztam, hogy erős akarok lenni, csinos, fel akarok menni arra a tetves dombra anélkül, hogy összeesnék.

Vagy megfagynék a tengerben, mint 39 kilósan, stb.

Plusz láttam régi képeken, mennyivel szebb volt a hajam, az alakom (VOLT alakom), és ezek nagyon motiváltak.


Ezen kívül belőttem egy max súlyt, amit ha elérek, akkor elkezdek többet mozogni (nálam ez olyan 58-59 - lélektani határ) :)

2022. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hármas, azért vagy ilyen bunkó, mert éhes vagy most is?


Teljesen normális választ adott az első, amit a kérdező meg is köszönt.

2022. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon nehéz volt, többször is megpróbáltam, de első két alkalommal visszaestem. Pedig már akkor is szerettem volna meggyógyulni, de nem bírtam elviselni néhány kiló pluszt sem. 45 kilóról indultam és 50-nél estem vissza mind a kétszer. Végül harmadjára egyik napról a másikra elkezdtem az "all in"-t, tehát mindent ettem számolás nélkül (addig megszállottan számoltam a kalóriákat). Hihetetlen gyorsan feljött az első 10 kg (nagyjából 3 hét alatt), onnantól pedig nem álltam mérlegre egy darabig, mert nem bírtam volna elviselni. Összesen szerintem 20 kilót híztam nagyjából négy hónap alatt, aztán ahogy egyre csökkent az étvágyam és nem akartam már mindent mindennel megenni, szépen beállt. Most kb. 60-65 kiló vagyok ~170 cm-hez.
2022. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!