Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak a mamámmal?

Mit csináljak a mamámmal?

Figyelt kérdés

Mamám cukorbeteg és jelenleg nálunk lakik mert a férje meghalt tavaj októberben. :(


Nem tudok vele mit kezdeni mert állandóan eszi a cukros vagy édes ételeket. Nem érdekli, hogy cukorbeteg hiszen míg a saját lakásában lakott mindig ette a jégkrémeket, csokoládét tonnaszámra stb. Mikor én is ott voltam náluk akkor is ette halom számra és hiába vettem el tőle(sokszor rám kiabált) akkor is talált rá módot, hogy egye tovább. Például elmentem aludni és hajnalban ette tovább. Sokszor én hívtam a mentőt mert bekómált. Viszont mióta nálunk lakik azóta nem jut ilyenekhez de akkor meg elkezdi enni a kenyeret(az összesbe bele harap de nem eszi meg hanem otthagyja), vajat magában,cukros vizet,sajtot, kilyukasztja a kávé kapszulát majd önt bele édesítőt és úgy issza. (a kamra ajtó be van zárva). Meg eszi mások elől az ételt. Anyukám főz a családnak és mamám meg elkezdi enni lábasból az ebédet és nem érdekli, hogy kinek jut vagy nem jut. Állandóan eszik,pedig nincs éheztetve. A kamra hiába van bezárva a konyhában a szekrényben mindig talál valamit. Múltkor a puding port bontotta fel és ette meg. Tehát ennyire durva a szitu. Mellette még demenciás is...


Tudtok valami segítséget adni?

Már agyilag kezdek leépülni mellette 23 évesen..


Orvoshoz nem tudom elvinni mert én nem szólhatok bele a család dolgaiba, hogy mit hogyan stb.



2022. márc. 7. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Függő
Nem függő
12 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt a demencia a nagyobb probléma, az a megérzésem... :(
2022. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt előbb a mama tényleges egészségi állapotát kellene ismerni. Ha cukorbeteg, akkor nyilván szed valamilyen gyógyszert. Ha a gyógyszer adagolása nincs megfelelően beállítva, akkor előfordulhat olyan alacsony vércukor szint, amikor ellenállhatatlan cukoréhség lép fel. Idős embernél a környezetnek kell ügyelnie az étkezésére, ivási szokásaira és biztosítani kell olyan ételeket, amelyek eltelítenek, de nem emelik meg a vércukor szintet. Sokszor a "demencia" felléphet egyszerű kiszáradáskor is, amikor nem iszik napi 2 liter folyadékot.
2022. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mellékvese diszfunkció is okozhat ellenállhatatlan cukoréhséget.
2022. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es: Mérni szoktuk a cukrát, szed kötelező gyógyszereket. Az adagolás jól van beállítva. Direkt olyan ételeket főz amik eltelítenek, 2 óránként adunk neki inni. A demencia nála már 1 éve legalább fenáll tehát nem a kiszáradástól van. A vércukor szint mindig jó mert egy nap többször megnézzük.
2022. márc. 7. 17:42
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as: Na ezt nem is tudtam..

Ez ellen valamit lehet tenni? Mármint az ellen, hogy ne kívánja az édességeket? Mert cukorbeteg és nem jó ha fel megy 30-ra a cukor szintje.

2022. márc. 7. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Az egyes hozzászólôval értek egyet. Úgy tűnik, mimtha valamilyen más mentális betegség is lenne mögötte. Az egy dolog, hogy az ember néha enged az őrült késztetésnek, de a mamád, mintha nem lenne tisztában a saját állapotával.
2022. márc. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os: Már én is gondolkodtam rajta,hogy lehet,hogy van valami mentális betegsége mert amit művel azt már nem bírom..

És persze én vagyok a hibás ha mamám cukorja az egekben...

Olyanokat csinál,hogy ha a konyhából kimegyek mert mondjuk mosdóba kell mennem és elfelejtem bezárni a kamra ajtót akkor már a hútőből zabál.. És csak 2 percre mentem el...

A kenyeret pedig elkezdni enni(szét tépi) majd ott hagyja és neki kezd egy másiknak...

Tudod mennyire kurvára ideges vagyok mikor 1 percen múlik az,hogy zabáljon...

Komolyan mondom jobb lenne ha már meghalna...


Őszintén mit csináljak??? A konyhából minden enni valót vigyek a kamrába?? De akkor meg elkezdi enni a fűszert magában...

2022. márc. 19. 18:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező nem szólhatsz bele az életében azt csinál amit akar semmi közöd hozzá.
2023. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as: De bele fogok szólni az életébe és de van közöm hozzá. -.-

Akinek nincs hozzá köze az meg te vagy. Lehet,hogy téged nem érdekel,hogy meghal-e vagy sem és leszarod magasról,de képzeld engem érdekel....

2023. febr. 28. 17:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember! Nem korlátozhatod nem 5éves gyerek.
2023. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!