Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér vagy végbélrepedés?

Aranyér vagy végbélrepedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 éve voltam vastagbéltükrözésen, akkor az orvos azt mondta, talált belső aranyeret, de teljesen tünetmentes voltam mostanáig, néha picit vérpöttyös wc papírt, meg néha pici viszketést leszámítva.


1 héttel ezelőtt azonban erőlködtem a wc-n (a székelés elindítása végett, maga a széklet nem volt kemény), és a rákövetkező napon székeléskor ismét picit vérpöttyös volt a wc papír, valamint székelés és nyilván törlés után fél órával enyhén székletes volt a végbelem környéke. De ha ilyenkor tisztára töröltem, utána nem volt újra székletes. Tehát székelés után 1x kell újra megtörölni magamat.


Eltelt egy hét, azóta minden egyes székelés után ez van, vércsepp viszont nincs a wc papíron. Kenegetem pár napja Reparonnal, de szerintem el se érem rendesen, ki se tudom tapintani. Áttérek majd a kúpra. Most, 1 hét után már fájdalmat is érzek, de nem székeléskor, hanem ülve néha belenyilall inkább tompán, mint élesen, és nem túl erős a fájdalom. Aztán érzem egy kis ideig, majd abbamarad.


A kérdésem az lenne, hogy aki élt már át hasonlót, aszerint aranyér vagy végbélrepedés?


Beszéltem olyannal, akinek ugyanez a székelés és tisztítás után enyhén székletes végbél problémája volt aranyér esetén. Viszont olvastam olyat is, akinek ugyanez ez volt állítása szerint végbélrepedés esetén, viszont ez a forrás kétséges, mert az orvosa Reparont írt fel neki, ami aranyérre való kenőcs.


Természetesen megyek orvoshoz, csak még odaáig sem jutottam, hogy az időpontkérésemre felvegyék a telefont, és addig szeretnék tájékozódni.


Köszönöm szépen a segítséget!



2022. márc. 10. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Végbélrepedés
2022. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miből gondolod ezt?
2022. márc. 10. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kitapintható és friss a vér és fáj akkor az ,ha a vérzés nemszünik meg akkor menj sebészetre.
2022. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!