Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha agyvérzést kapnék 21...

Ha agyvérzést kapnék 21 évesen, mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés
Esetleg ha nem sikerül belehalni. Rokkantosítanak?

2022. márc. 18. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez sok mindentől függ. Melyik területet érinti, milyen gyorsan kapsz szakszerű segítséget, stb. Ismerek olyan személyt, aki majdnem teljesen felépült.
2022. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk nem fordulnék orvoshoz
2022. márc. 18. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
A sztróknak nagyon sok változata van.Lesznek e szövődményei .
2022. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Önkényesen leállítottam a gyógyszerezésem és csak azért írtam ki a kérdést, hogy felmérjem a kockázatokat. Mire számítsak?
2022. márc. 18. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
A kockázat megítéléséhez írd le, hogy milyen betegségre milyen gyógyszert milyen dózisban szedj és mi az amit leállítottál.
2022. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Magasvérnyomás-betegség"-re, ami igazából nincs is, mert én sose mérek magasat (igaz, mérőm sincs). Még sulis koromban egyszer tesi után elrángatták az osztályt ilyen méréses cuccra, a fél osztálynak 150 felett mértek, nekem 160 körülre gyógyszert akartak adni, de tiltakoztam. Aztán hónapokkal később suli után egyik délután itthon rosszul lettem, kijött a mentő, 186 körül volt a vérnyomásom, és ők nem akartak gyógyszert adni, mert tudták, hogy nem szabad egy fiatal életét így elrontani! Pár nappal később anyám kardiológus kollégája megnézett, kaptam nebivololt és coverexet, mert szerinte ezek a legjobbak fiatal srácoknak. Aztán mikor mentem íratni a kövi adagot az házidokihoz, az mikor meglátta, elkezdett őrjöngeni XD hogy az utóbbit sürgősen le kell váltani, hogy ne legyen mellékhatása (nem is volt mellékhatása WTF??). No mindegy, de én már mostanra teljesen megelégeltem a dolgot, az egész betegségtudatot, mindent. Ugyanúgy fogok élni, mint a barátaim. Sőt jobban elkezdek sportolni.

A legutóbbi gyógyszerek, melyeket teljesen felfüggesztettem: nebivolol-TEVA 5mg és tanydon 40mg

2022. márc. 19. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem volt mellékhatása a coverex jobb lenne, mint a tanydon, a kardiológusra hallgass.

Nem azért, de mi az, hogy sose mértél magasat, igaz vérnyomás-mérőd sincs? Tehát nem méred a vérnyomásod és nem tudod, hogy magas-e...

Nem értem, miért ne tudnál ugyanúgy élni, mint a barátaid e mellett.

"nem szabad egy fiatal életét így elrontani"- a 40 évesen kapott stroke után középkorú emberek élete tud elromlani.

Sürgősen kezdj el hiteles tájékozódni, mert a leírt gondolatok életveszélyes ostobaságok. Egyébként ha 20 éves korod óta van hypertoniád nem ártana kivizsgálást végezni secunder hypertonia irányában.

2022. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ha nem mérem, akkor nem magas:D egyébként kb. 18 éves korom óta van, akkor derült ki először, de sokáig kezeletlen volt.

Nézték, h nem-e szekunder, vese ultahang, felsőtest röntgen, vérvétel. Stressz és szorongás miatt van.

Senki más nem szed olyan gyógyszereket, amiket 70 éves taták szoktak:(

2022. márc. 19. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg fiatal 20-30 éves beteg hypertoniás, csak a betegség aluldiagnosztizált és alulkezelt. Ha a Coverex mellett nem volt mellékhatás inkább azt alkalmaznám, mint a Tanydont. Háziorvosod a leírás alapján nincs a helyzet magaslatán. A nebivololt nem teljesen értem, tachycardiád volt?
2022. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Honnan tudod a statisztikát? Egészségügyis vagy?

Hát tényleg nincs a magaslatán, sztem meggyőzték az ügynökök.

A nebivolol egy bétablokkoló, hiperkinetikus keringésre kaptam, de szorongás ellen is jó. Ráadásul tágítja az ereket is. Amíg szedtem, kevesebb szívgörcsöm volt.

2022. márc. 19. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!