Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már itt a fórumozók...

Volt már itt a fórumozók közt,családjukban,közvetlen környezetükben olyan személy,aki sztrókot,agyvérzést,netán agyi infarktus kapott? Túl élte,hogy éli manapság az életét ? Milyen egészségi károsodás érte ?

Figyelt kérdés

#Agyvérzés,sztrók,lebénulás,érzékszerv vesztés
2021. nov. 5. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A párom. Picit több mint egy éve stroke-ot kapott. Baromi nagy szerencsénk volt hogy nem éjjel, és én is itthon voltam (vagyis akkor értem haza melóból), mert ő saját magán nem vette észre. Én vettem észre rajta a teljesen egyértelmű stroke tüneteket, és azonnal mentőt hívtam. Időben kórházba került, nincs maradandó károsodás, csak 3 hónapot ki esett a munkából.

De, ezt így nem lehet általánosítani, az ilyen "agyi történéseknél" az eltelt idő a legnagyobb ellenség. Minél később kerül kórházba a beteg, annál nagyobb a károsodás mértéke. Itt szó szerint még a percek is számítanak, nincs két egyforma eset. És az sem mindegy, hogy vérzéses vagy elzáródásos.

2021. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Pár évvel ezelőtt én már a 3. at,a legsúlyosabbat éltem meg.

Ahogy az orvosok mondták,agytörzsi volt.A tünetek megjelenésekor azonnal vittek kórházba,a sűrgősségire.Bár nálunk van a kórházban

sztrók osztály,de az ilyen súlyos állapotban lévőket nem tudják megmenteni.Kegyetlen érzés volt,mikor a gyors vizsgálat után azt mondja az ügyeletes orvos,"magán itt nem tudunk segíteni,maga pár órán belül halott lesz ". 1 lehetőség van még,ha vállalja az utat mentővel a 160 km re lévő érsebészeti klinikára,nem hal meg a mentőben,van még remény. Mit lehet tenni ilyenkor,télen éjszaka rossz útviszonyok mellett ?

A fogadó orvos átvette az írányitást,milyen gyógyszert hogy kell adagolni a mentőben.Már elő is készitettek műtétre.

Valóban vártak,a mentőből a műtőasztalra kerültem.Nem volt különösebb érzéstelenités,csak a jobb combomon felül,ahol a katétert bevezették

Nem is kábítottak,hisz műtét közben kérdezgetek is .

1 óra 40 perces volt a műtét.Az utolsó fél órában már többször el is sírtam magam.Ki szippantották az elzáró vér rögöt.A környező erekből is.Ugynevezett centet (értágitó) ültettek be.

A műtét befejeztével toltak is az intenzivre.Az első öröm akkor ért,mikor megláttam egy képet a falon.Megmaradt a látásom.

A harmadik napon,már küldtek is haza,a "feladó kórházamnak"

A másnapi vizitkor egész orvos csoport jött megnézni,olvasták a papirjaimat,mert le volt írva a műtét teljes menete .

A nagy csodálkozásra az tette fel a pontot,egyedül segítség nélkül járni is tudok. Csak mondogatták,magának igen jó védő angyala van.

1000 közül 1 van aki így vészeli ezt át. Persze azért a járásomon azért meglátszik kicsit.

A történtek után,ide a kérdésekbe valaki leirta saját esetét.

Én is hozzá szóltam,talán még részletesebben is.

Erre egy fórumozó nagyon leszólt,elég a hazudozásból mellébeszélésből stb,stb.

Bizony felforrt az agyvizem,kemény szavakkal válaszoltam.

Ennek az eredménye az lett,panaszt tett a moderátornál.

Annak az eredményét már mindenki el tudja képzelni.

Én mindenkinek jó egészséget kívánok !

Jah,5 hónapja ugyan ezt a műtétet elvégezték,kicserélték az értágitót. A műtét után olyan lett a vérnyomásom,ahogyan az a könyvekben meg van írva .

Köszönöm,ha elolvastátok !

2021. nov. 5. 22:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez fantasztikus gratulálok!

:)

Örömmel olvastam a sztoridat.

Megkérdezhetem, hogy neked volt trombózis hajlamod? Voltak szív/ér gondok már a családodban? Te egészségesen éltél ezelőtt? Mozgás, étkezés, stressz tekintetében? Cigiztél -e, ittál -e alkoholt?

Köszi, ha válaszolsz ezekre. Csak kíváncsi vagyok mi okozta ezt a borzadályt!:(

2021. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gratulációt !

Nem voltak eü gondjaim ilyen téren

Közel 46 évet dolgoztam,és ez alatt kb 50 napot voltam táppénzes állományban . Az orvosok sem tudnak erre mit mondani.

Közel egy év telt el a 2. és a 3.közt.

1 neurógus prof.kielemezte a kórtörténetemet a 2 után.Az Mr CD is megnézte. Vannak apró meszesedések,mint a szitán lyukak.

Aztán jött a 3. Utána megint felkerestem.Mindent össze hasonlított.

Itt minden azonos,egyszerüen kiakasztó,mondta .

Ha nem a saját lábán jön,el sem hiszem a magával történteket.

Kisebb járás hibával megvagyok.Ebbe már az izületi,egyéb porckopások is bele játszhatnak.

Nem cigiztem,az alkoholt is normál módon fogyasztottam,meg most is .

Napi 4-6 órai kerti,házi munkámat azóta is csinálom.

2021. dec. 23. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!