Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkorban bárányhimlő?

Felnőttkorban bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem hogy átestem volna rajta és abban se vagyok biztos hogy kaptam rá oltást. 30 fölött sikerült elkapni, nem tudom hogy, de már nem is ez a lényeg. Vasárnap jöttek a hólyagok, ekkor már viszketés is volt és mivel nem láttam még ilyet, nem sejtettem hogy ez, de az orvos elmondta hogy ez bizony bárányhimlő. Sajnos a szüleimmel érintkeztem hétvégén és ők biztosan nem kaptak ellene oltást. Ha elkapják milyen bajt okozhat? A viszketés, foltok hány nap múlva jelentkeznek ilyen esetben? Járt már így valaki?
2022. márc. 29. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
A szüleid sem estek át rajta még?
2022. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem emlékeznek rá, nincs már olyan hozzátartozó se aki meg tudná mondani.
2022. márc. 29. 16:40
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ismerősöm, aki elkapta a gyerektől, súlyos övsömörrel kórházba került.
2022. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azt honnan lehet felismerni? Ugyanaz a tünet?
2022. márc. 29. 16:51
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak borzasztó fájdalommal jár.
2022. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Fájdalom már nálam is van.
2022. márc. 29. 17:22
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2 évvel ezelőtt azt hitték (tévesen), hogy övsömöröm van, ezért akkor ennek utánaolvastam. Persze tök laikus vagyok, tehát azért nem kell mindent nekem sem elhinni.


Szóval te kösd fel a gatyát, beszéltem felnőtt férfivel, aki 30 éves kora körül lett bárányhimlős és nagyon rosszul volt (lázas volt, feküdt, stb. stb.).


Aki egyszer már volt bárányhimlős, az nem lesz újra bárányhimlős. Reménykedjünk, hogy a szüleid már voltak.


Ha valaki bárányhimlős, akkor ha az az illető, akit megfertőz, már volt bárányhimlős, az nem lesz (újra) bárányhimlős, viszont övsömörös lehet, főleg 50 éves kor felett. Ha azonban az az illető, akit megfertőz, még nem volt bárányhimlős, az bárányhimlős lesz, övsömörös biztos nem!

2022. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

És maga az övsömör is fertőz, tehát akinek övsömöre van, az bárányhimlővel még nem fertőzödött emberek közelébe nem mehet. De ez már egy másik történet.

7-es voltam

2022. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
60 fölöttiek a szüleim, nem tudják voltak e himlősek, olvastam akár 3 hét is lehet a lappangó idő, ez idegesítő hogy tudom lehet elkapták tőlem.
2022. márc. 29. 18:41
 10/23 anonim ***** válasza:

A kiskönyvedben benne kell lennie, hogy milyen betegségeken estél át.


Egyébként készülj fel, mert felnőttkorban borzalmas.

2022. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!