Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkorban bárányhimlő?

Felnőttkorban bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem hogy átestem volna rajta és abban se vagyok biztos hogy kaptam rá oltást. 30 fölött sikerült elkapni, nem tudom hogy, de már nem is ez a lényeg. Vasárnap jöttek a hólyagok, ekkor már viszketés is volt és mivel nem láttam még ilyet, nem sejtettem hogy ez, de az orvos elmondta hogy ez bizony bárányhimlő. Sajnos a szüleimmel érintkeztem hétvégén és ők biztosan nem kaptak ellene oltást. Ha elkapják milyen bajt okozhat? A viszketés, foltok hány nap múlva jelentkeznek ilyen esetben? Járt már így valaki?
2022. márc. 29. 16:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Vasárnap óta tart, akkor jött ki 4-5 hólyag a hátamon és este már nyirokcsomó duzzanat, viszketés. Tegnap mentem orvoshoz, kaptam gyógyszert allergia ellen, az kicsit segít abban hogy ne viszkessen annyira. A fejem fáj, kiütések folyamatosan jönnek, de ha csak ennyi baj lesz belőle, akkor megúszom pár heggel és nem kell kórház. Tegnaphoz képest már sokkal jobb, de még 5-6 napig biztos marad a kellemetlenség.
2022. márc. 30. 11:10
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Milyen allergia elleni gyógyszert kaptál? A bárányhimlőt direkt himlőre való krémmel/tablettával szokták kezelni (ami gátolja a szaporodásukat és elpusztítja a herpesz vírusokat) nem allergia gyógyszerrel!
2022. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Vírus pusztítás nem szabad, hagyni kell hogy kijöjjön, mert ha vírusölő gyógyszert adnának erre, akkor valószínű hogy a belső szervekre menne, nem hülyék az orvosok, gyerekkorban se adnak rá gyógyszert. Viszketés ellen lordestint kaptam és ennyi. Krém sincs már bárányhimlőre, adták a rázókeveréket, de már azt se, mivel gátolja a természetes reakciót, jobb ha magától szárad le.
2022. márc. 30. 12:23
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
13. Ez nem igaz, anyám is vírusölő gyógyszert kapott rá plusz krémet, és 1 hét alatt szépen rendbe is jött.
2022. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Azt gondolom hogy nem szabad vírusölővel közbeavatkozni, ez nem megfázás.
2022. márc. 30. 12:39
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolod vagy az orvosok??? Így van nem megfázás pont ezért célszerű kiírtani a vírust mielőtt még nagyobb bajod lenne...
2022. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#16, ugye nem gondolod ezt komolyan? Én inkább az orvosnak hiszek, nem véletlenül nem írt fel vírusölőt. Ha te kiölöd magadból az első pöttyek megjelenésével, akkor hogy lesz életed végéig védettség? Egyszer át kell esni rajta közbeavatkozás nélkül és életed végéig védettség alakul ki. De lehet én vagyok a buta és te írod jól...
2022. márc. 30. 13:02
 18/23 anonim ***** válasza:
17. Orvosból is van semmitérő és professzor...
2022. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok orvos, de szerintem is az a jó ha a szervezet 8-10 nap alatt legyűri ezt a bárányhimlőt és utána nincs vele gond.
2022. márc. 30. 13:30
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy kérdező? Mi most az 5 éves kisfiammal vagyunk itthon, csütörtökön jött ki az első hólyag, a nagyobb 9 éves, orvos szerint nincs mit tenni ő is el kapta már biztos,de jobb átesni rajta most.
2022. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!