Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkorban bárányhimlő?

Felnőttkorban bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem hogy átestem volna rajta és abban se vagyok biztos hogy kaptam rá oltást. 30 fölött sikerült elkapni, nem tudom hogy, de már nem is ez a lényeg. Vasárnap jöttek a hólyagok, ekkor már viszketés is volt és mivel nem láttam még ilyet, nem sejtettem hogy ez, de az orvos elmondta hogy ez bizony bárányhimlő. Sajnos a szüleimmel érintkeztem hétvégén és ők biztosan nem kaptak ellene oltást. Ha elkapják milyen bajt okozhat? A viszketés, foltok hány nap múlva jelentkeznek ilyen esetben? Járt már így valaki?
2022. márc. 29. 16:37
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
#20, nálam március 27.-én jöhetett ki az első hólyag a hátamon és azt hittem bogárcsípés, mert a fülemen is volt és dagadt volt. Vasárnap este már nagyon viszkettem, hétfőn kezdett az arcomon lenni pár pötty, de csak mint a pattanások, hólyag nélkül. Kedden bementem a háziorvoshoz és megnézte a hátam, egyből mondta hogy bárányhimlő és nem adnak rá gyógyszert, ennek ki kell jönnie. Csak lordestint írt, napi egy tabletta és csillapodik a viszketés. Másnap a tabletta után már nem viszkettem. Fürödni csak nagyon gyorsan és 2 perc zuhany kevés habfürdő és a törölközés is csak felitatással hogy ne sértse fel a hólyagokat. Nekem az első 3 nap volt nehéz, utána folyamatosan kezdett varasodni. Láz vagy fáradtság nem volt, szerencsére átestem rajta és az arcomon se fog nyoma maradni a himlőnek. Pihenjen sokat a két gyerek, ágyban maradjanak és pár nap múlva rendben lesznek.
2022. ápr. 4. 13:00
 22/23 ancsita14 válasza:
Felnőttkorban is létezik, de sokkal rosszabb a lefolyása.
2022. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#22, 33 vagyok és az első pöttyektől számítva a harmadik napon már csillapodott a viszketés az allergiagyógyszer hatására. A hegek lassan gyógyulnak, ennyi a zavaró benne, mert gyerekkorban gyorsabban regenerálódik a bőr

Szerencsére átestem rajta gyorsan és gond nélkül, csak a nyoma van, de persze lehetnek súlyos esetek gyerekkorban is amikor kórházi ellátásra van szükség.

2022. ápr. 20. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!