Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a külömbség a Hodgkin-limfó...

Mi a külömbség a Hodgkin-limfóma és a Non-Hodgkin-limfóma tünetei között? melyik milyen korosztálytól van?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 1. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tünetekben nincs különbség. ugyanúgy nyirokcsomó megnagyobbodás van, ugyanúgy jelentkezhetnek a B tünetek, mint köhögés, éjszakai láz, izzadás.


A nyirokcsomóban lévő sejtek szerkezete más, úgy különböztetik meg, és mivel más sejtek vannak benne, így más fajta kemo jó rá.


Korosztályilag én mindkettőből találkoztam, fiataltól kezdve öreggel is.

2022. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es. Nekem sok hónap óta talán fél éve megvan nagyobbodva 2 nyakamon fájdalmatlan de sajnos most hasmenésen volt, hánytam is egy csómószor éjszakai lázam is volt és most köhögök. De ma már jobban vagyok sokkal (pár napos volt) remélem ez nem azt jelenti hogy a limfóma tünetei hanem csak valami kis vírus :(
2022. ápr. 1. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Kérjél egy ultrahang vizsgálatot a házi orvostól + vérvétel. Mondd, hogy aggódsz a dolgon, szeretnél ezek után még a hematológiára is beutalót kérni. Ott pedig majd kivizsgálnak. Fél éve megvan, fájdalmatlan is...azért ezek kritikus tünetek szoktak lenni.
2022. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as. Tehát nagyeséllyel rák? Amúgy ha ''rendszeresen'' nyomkodom normális ha nem múlik el?
2022. ápr. 1. 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, bármi lehet, lehet csak mondjuk gyulladás van valahol a szervezetben és amiatt nagyobb folyamatosan (pl. foggyulladás) , de lehet rák is. Ezt azért így kimondani nem lehet, azért kellenek ezek a vizsgálatok. Ha elmész a hematológiára ott is kb 1 hónap mire minden vizsgálat lezajlik, sőt ugye szövettani mintát is fognak venni, ami meg még több idő. És igazából a szövettan fogja megmondani, hogy rák-e vagy nem.
2022. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös. És a rákos nyirokcsomó össze tud menni? nálam úgy volt hogy ma reggel eléggé kicsik voltak sőt mintha kb ott se lettek volna és megnyomogattam egy ''csomószor''' és most sokkal nagyobbak. És köszönöm a segítséged :))))))
2022. ápr. 1. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló. Teljesen jó vérképem volt, most voltam UH-n. Várom az eredményt. Veled mi van?
2022. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem kérdésem lenne. Jó pár hónapja érzek egy nyomást a mellkasom felső részétől (kb.a szegycsont mögött) a torkom aljáig-közepéig. Az elején még csak fekve éreztem, de már minden helyzetben, ill.mintha egyre feljebb is "csúszna" az érzés. Időnként a hátamban is érzem, ill.néha enyhe köhögést is okoz. Tüdő rtg negatív.

Ez lehet Hodgkin? Hogy lehet ezt kivizsgáltatni?

2023. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biopsziaval, csak az ad 100%os eredményt
2023. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Valaki közületek kapott rossz eredményt?
nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!