Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívultrahang leletekkel...

Szívultrahang leletekkel kapcsolatban tudok segítséget kérni? Linkelem a leleteket!!

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok, aki szívbillentyű-hibás, bradicardiás, rossz terhelhetőségű. Viszont már nagyon félek, csak a magán jöhet szóba, de ott 45 ezer Ft egy vizsgálat kb.


A régebbi UH leleten több dologban is más szerepel fent, a mért adatok között, mint lent, a doki saját szavakkal leírt dolgai között.

Most fogalmam sincs, hogy romlottak-e a szívbillentyűim, és hogy van-e nem súlyos, de jelentős bal pitvar megnagyobbodásom.


Nem tudom, mit szóljak az ellentmondásokhoz és ahhoz, hogy nem tartották indokoltnak a terheléses EKG-t.

Igen, akkor már ennyi erővel anonim emberek véleménye is többet segít, előrébb mozdíthat annak irányába, hogy kifizessem a 45 ezret vs picit megnyugodjak a jövőre esedékes kontrollig. Más célom nincs a kérdéssel!!!!


Régebbi:


[link]


Újabb:


[link]



2022. ápr. 4. 14:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez mit akar a fb- on nem ez a kérdés!
2022. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kérlek, hogy ne itt offoljatok fb-vel meg egyebekkel, eléggé félek és a kb. 50 ezer forint az én fizetésemnek se olyan kis részét teszi ki...


A szív pedig kára nem vicc...

2022. ápr. 4. 17:57
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom Pesti vagy - e de itt sok helyen ven 40.000- alatt ekg+ szív UH - Ha gondolod írok pár helyet.
2022. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Megköszönném!
2022. ápr. 4. 18:18
 15/23 anonim ***** válasza:
Geomedical.hu vagy Gondosorvos.hu ,vagy Parliament medical center , ezeken a helyeken online is tudsz időpontot kérni és kiválaszthatod a számodra szimpatikus orvost.
2022. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Terheléses EKG is kellene tutira... :/ De köszönöm, megnézem ezeket!!
2022. ápr. 4. 18:23
 17/23 anonim ***** válasza:
Az is van , igaz így már az az összeg jön ki amit te mondtál
2022. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Megnéztem az egyik általad írtat, igen, 50 ezer...



Most ilyenkor mit csinál az ember?


Kockáztassak meg hirtelen szívhalált vagy stroke-ot, amikor esetlegesen durva bal pitvar megnagyobbodással, emellett jobb kamra tágulattal és romló szívbillentyűkkel sportolok? (Mert az első lelet vélemény részében levő dolgok alapján MINDHÁROM fennáll.)


És ez egy ismert magán....

2022. ápr. 4. 18:30
 19/23 anonim ***** válasza:

Basszus , hidd el nálam jobban nem hinném hogy bárki átérezné a helyzeted , mert 1 éve erről szól minden napom,

Melyik ismert magánra,gondolsz ?

2022. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Privátban leírtam a magán nevét, de itt védeném őket. Nekem több a jó tapasztalatom, mint a rossz. Milliószor alaposabbak, mint az állami helyek és nem rögtön gyógyszereznek, nagy hangsúlyt fektetnek az életmódbeli tanácsadásokra is. Nekem az egyéb alapbetegségeim kapcsán sok jó tapasztalatom IS van velük.



Viszont nem akarok többet offolni, mert meglátja a kérdést valaki, aki hozzá tudna szólni és visszariasztja a sok válasz, azt is hiheti, hogy már megválaszolták nekem.


Félmaratonra készülök, de így elég sok bennem a félelem.



Egyébként az ember különböző szívultrahang leleteiben lehetnek eltérések.

Csak az a nem mindegy, amikor ugyanabban a leletben fent 32 mm a bal pitvar átmérője (kigugliztam angolul, elvileg ezt jelenti az "LA"), ami egy szuper érték, a normál közepe, míg odalent már 43 mm, ami "moderately enlarged" és hajlamosít a pitvarfibrillációtól kezdve a stroke-on át ki tudja még mire...

2022. ápr. 4. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!