Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyáltalán nem tudok hízni....

Almachan kérdése:

Egyáltalán nem tudok hízni. Mégis merre kellene tovább menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémám van ami közel majdnem egy éve fent áll. Voltam gasztroenterológusnál csináltak gyomor és bél tükrözést de nem találtak semmit. Folyamatosan hányingerem van, mindentől miután ettem így a kedvem is elmegy az evéstől és képtelen vagyok enni sokszor. Kissé le fogytam jelenleg a súlyom 45-46 kg ezt fent tartom már két hónapja lassan. De viszont a problémám hiába eszem nem tudok visszahízni. A hányinger azóta is fent áll. A teljes körű vérvételem eredménye nem mutat nagy eltérést, a hormon vérvétel is rendben van. Mit tegyek, hogy tudjak felszedni pár kilót? Húst egy éve nem eszem ugyanis fokozza a hányingerem. Vagy már én sem tudom mégis mitől van. Kissé kétségbe vagyok már esve. Nem szeretnék tovább fogyni.

Mégis merre kellene tovább menjek?


Előre is köszönöm szépen ha végig olvastad.



#fogyás #hányinger
2022. ápr. 6. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Genetika. Ha mindened negatív akkor valóban nem lehet gond.

Gondolom néztek TSH-t is...


Szerintem inkább étrendbeli gond lehet: Mit eszel egy nap? És mennyit?

Ajánlom a YAZIO nevű telefonos applikációt amivel tudod jegyzetelni az étkezéseid,és az App kikalkulája a napi szükséges kcal mennyiséged.


Ne legyél kalóriadecifitbe (minuszba) és nem fogsz fogyni,egyél fehérjedúsan,és sportolj.

Szedj vitaminokat az is meghozza az étvágyat,vannak erre speciális összetételű vitaminkészítmények is.

2022. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a kommented!

Nos nálam az a baj egy év alatt le fogytam majdnem 10 kilót. Ettől, hogy folyton hányingerem van így nem igazán kívánom az ételt. De megteszem ami tőlem telik. Így is próbálok enni ezért is tartom már két hónapja ezt a súlyt!

Igen-igen mindent néztek és rendben is volt. Ezért is tartok tőle, hogy semmit nem találnak. Már gondoltam pszichés gondra is. De orvost most kezdtem el keresni ugyanis nagyon nem tetszem magamnak a tükörbe. Másoknak is szembe tűnik es rengeteg ember számára ijesztő is.

2022. ápr. 6. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a refluxot is kizárták?

Mert még az szokott ilyet okozni.


Én mindenképp a testmozgást javasolnám attól megjöhet az étvágyad,vagy valamely speciális vitamin komplexet amit erre írnak fel.

2022. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen-igen. A gyomor tükrözésen mindent kizártak. Mert azzal fordultam oda mert én is erre gondoltam.

Köszönöm a tanácsot ^^ mindenképpen megpróbálom hátha sikerül, meghozni az étvágyam és végre elmúlik ez a hányinger.

2022. ápr. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!