Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Nagyon megbeteged...

Redbull1977 kérdése:

Mit tegyek? Nagyon megbetegedtem sajnos ,2napja magas lazam van,kaptam antibiotikumot 5szemes,elvileg nagyon eros! A munkahelyemen kedden meg be mentem mert hiaba szoltam hogy nem erzem jol magam,aztmondta a munkatarsam h menjek valahogy kibirom

Figyelt kérdés

Kedden viszont mikor haza ertem 4ora korul 40fokos lazam lett,a munkahelyen is volt hoemelkedesem de hiaba mondtam senkit nem erdekelt.

Szet megy a hatam ,fejem,izuleteim,nagyon kohogok nathas vagyok az orvos aztmondta jovo kedden hivjam fel hogy hatott e a gyogyszer ,es hogy hogy vagyok! Viszont mondtam a fonokomnek es aztmondta hetfon menjek mindenkeppen dolgozni mert rajtam kivul meg 5ember beteg! Szerintetek ? Ez elfogadhato? Valamint a munkatarsam is probal parancsolgatni ,ma is ram irt hogy mikor megyek dolgozni..Ez bele fer hogy sima munkas parancsol sima munkasnak?en soha nem bantottam senkit mikor beteg volt egy ev alatt most vagyok masodszor beteg..ezelott is csak 3napot hianyoztam,az ember beteg sem lehet?ti mennetek hetfon mikor kedden kellene csak vissza szolni a dokinak?koszi a valaszokat



2022. ápr. 21. 15:33
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Valóban érdekes helyzet. Nem tudom milyen munkahely, de gyorsan ott kell hagyni, nem igazán kollegiális a légkör. Eleve nem értem a prioritást, hogy van 5 beteg munkatárs, de akkor már a hatodik akármilyen beteg, nem maradhat otthon. Hívják fel azt, akik most nem dolgoznak és, ha már jobban van, akkor jöjjön ő be dolgozni vagy nem tudom. Nehéz a helyzeted, de ilyen állapotban biztos nem mennék.
2022. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha beteg lennél telibesz4rnád ki mikor írogat. Betegállományban vagy, nem messzendzserügyeletben. Némítsd le azt a vackot, feküdj és szedd a gyógyszereket. Azt lehet így bsztatni aki hagyja, ne legyél te az!
2022. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos egesz nap csorog a telefon ,rezeg ossze vissza

Ha nem veszem fel jonnek az uzenetek,este is mar annyira rosszul ereztem magam hogy repulogep uzemmodra kapcsoltam,csak nem szeretem mert akkor a csaladom sem er el😭a munkatarsamnak(aki fonoknek erzi magat) ,es a fonokomnek az baj ha nem megyek,a tobbi munkatarsnak pedig az ha megyek (ami ertheto mert ensem szivesen lennek olyan ember kozelebe aki fertoz)..akkor most mit csinaljak kette nem szabhatom magam es erom sincs felkelni sem meg magyarazkodni mindenkinek hogy mikor megyek dolgozni ..aztan 2napja nem vagyok

2022. ápr. 21. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos egesz nap csorog a telefon ,rezeg ossze vissza"

a repülőmód tökéletes, a családodnak sem kell elérnie, meg beszéltetnie ilyen beteget. Kicsi az esély, hogy valaki meghal, arról valóban lemaradsz, de ha meg kell neked valami akkor visszanyomod hálózatra, elmondod, és ennyi. Komolyan mondom, régen hogy lehettek mobil nélkül betegek az emberek fel se fogom :-o

Ha nem akarod magad hálózatról levenni akkor tedd be a szennyes közé lenémítva és vidd ki a lakás másik végébe, ott rezeghet. Nem tudom milyen munkahely ahol ezt megengedik maguknak a dolgozók, ez a kollégád mintha borderes lenne... Persze ez mindegy. Jövő héten kedden hívd fel a dokit, mondd meg neki, hogy jobb (ha jobb lesz), de dr nő/úr szeretnék még a héten maradni pihenni. Ő ki fog írni tpre a hétre, te írsz egy smst a munkáltatónak, vagy emailt, hogy még nem javult annyit az állapotod, hogy közösségbe mehess, még pihensz, hétfőn tudsz munkába állni. A repülőmód alap, a családoddal beszéld meg, hogy este 8-9 között kommunikáltok, akkor lépsz föl hálózatra. Nem kell ezt túlragozni!

2022. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szerintem tökre igaza van 2-4-esnek. Hát basszus, ha hazamész vagy éppen nem dolgozol, akkor mi a fenének kell hívogatni valakit munkaügyben, neked meg reagálni rá. Amúgy a legjobb megoldás az tudod mi szerintem.
2022. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor hívnak vedd fel és mond be egyenletes, mély hangon, hogy: tú-di-diii, a hívott fél átmenetileg nem kapcsolható. 1 nap alatt leszoknak róla és a hálózaton is fent maradhatsz aztán.
2022. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az orvosom nem enged a heten sem dolgozni,mert szerinte ezt kikell pihenni😭😭😢pedig en mar mennek,mar nincsen lazam
2022. ápr. 25. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Covidos voltál?
2023. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!