Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez az érték?

Mi lehet ez az érték?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 éve hullik a hajam, de tavaly kezdtem el vele komolyabbab foglalkozni. Voltam vérvételen, majd bőrgyógyásznál és most újra vérvételen. Van egy érték amire felfigyelt a bőrgyógyász. Elég alacsony a transzferrin szaturáció. Szerinte valami gyomor/gyomorsav probléma. Természetesen megyek vissza a háziorvosomhoz de egyre jobban látom, hogy nem akar vele foglalkozni. Milyen irányban kène elindulnom magán úton? Illetve ha valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel az alacsony értékkel semmiképp ne tartsa magában.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2022. ápr. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A transzferrin szaturációnak semmi köze nincs a gyomorsavhoz.
2022. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A transzferrin szaturáció a vasmegkötő képességet mutatja. A vérszegénység okozhat hajhullást, de az egy normál vérképből látszik, és néznének vasat is, ha felmerülne.

A gyomorsav nem tudom hogy jön ide, de az nem okoz hajhullást. Az évek óta fennálló vashiányos vérszegénység meg sokkal súlyosabb tüneteket is okoz.

2022. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen esetekben lehet alacsony a transzferrinszint?

- nem vashiányos eredetű vérszegénységben

- májbetegségben, májelégtelenségben csökkent termelődés következtében

- vesebetegségben

- alultápláltság, senyvesztő állapotok esetén

- krónikus betegségekben

- daganatokban

- fertőzésben

- krónikus gyulladás esetén

- hemokromatózisban (vasfelhalmozódással járó kórkép, örökletes)

2022. ápr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!