Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Örökös alvásprobléma, elviselh...

Örökös alvásprobléma, elviselhetetlen fáradtság, megéri nem feladni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az alvásprobléma egész életemen végigkísér, úgy érzem: évről évre csak egyre rosszabb.

Párkapcsolatom is látta már ennek kárát, barátaim nincsenek és erőm sincs barátkozni igazából.

Semmilyen összejövetelt sem tudok élvezni, úgy érzem hogy a fáradtságtól összeesek.

A sok-sok év alatt kipróbáltam már mindent amit tudtam, percre pontosan adott időben fekvést-kelést, napközben 0 alvást, edzést, pajzsmirigy-hormon vizsgálatokat, cukorbetegséggel kapcsolatos vizsgálatokat, inzulinrezisztenciával kapcsolatos vizsgálatokat, kortizol vizsgálatot.

Alvásvizsgálat sem segített. A különféle vényre kapható és vény nélküli "csodát ígérő termékek" sem.

A laikusok ilyen problémát hallva inkább áldozathibáztatásba kezdenek, különféle feltételezésekbe, vélelmezésekbe fogva: "fogadjunk hogy napi 20-30 kávét iszol, nem úgy mint mások!", "fogadjunk hogy nappal az egész időt alvással töltöd, hát így nem is csoda, ha ez van", "ha velem lenne ez, biztosan meg tudnám oldani", illetve természetesen az agyonreklámozott termékeket ajánlják és azt akarják sugallni mintha semmivel se próbálkoztam volna stb...


Nincsenek emberi kapcsolataim, semmit sem tudok élvezni az örökös kimerültség, fáradtság miatt.

Van értelme még így az életnek, hogy sose lesz jobb és mindig csak elutasításokkal, feltételezésekkel, vélelmezésekkel találkozom?



2022. máj. 7. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Jól értem, hogy elvileg elegendő mennyiségű az alvásod, és mégis fáradt vagy?


Ha igen, szerintem nézz utána a krónikus fáradtság szindrómának, angolul: Myalgic Encephalomyelitis/Chronic Fatigue Syndrome (ME/CFS). Sajnos Magyarországon talán csak pár orvos foglalkozik vele, facebook-on van egy krónikus fáradtság magyar csoport.


Amúgy hasonló cipőben járok én is.

2022. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szklerózis multiplexre vizsgáltak már?
2022. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszul alszom, és senkim sincs. Sok oka van a nemalvásnak. Nekem 3 féle alvászavarom van, így együtt ezek nagyon rosszak. Csak hát nekem egész napos fájdalmaim is vannak, izületi, láb, stb. És nem adom fel mégsem. Tudod mit mondott a 86 éves nagymamám? "Bas...ok meghalni!" És még 3 évet élt ezután. Nem papolok neked, ezért nem magyarázok, nem vígasztallak, csak lásd, pl. én is alvászavarral kínlódok, és bas...ok meghalni!
2022. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1: utánanézek annak, amit írtál. Így van, elegendő lenne az alvás mennyiségileg, mégis mindig fáradt vagyok.

Azt, ha párkapcsolat meg emberi kapcsolatok mennek tönkre emiatt, nagyon nehéz elfelejteni (különösen ezt). Ez az egyik, ami a legjobban fáj.

2022. máj. 7. 16:38
 5/16 A kérdező kommentje:

"Szklerózis multiplexre vizsgáltak már?"

Ez a betegség idővel súlyosbodna, ha az állna fenn nálam, az alvásprobléma pedig már több évtizedes probléma.

2022. máj. 7. 16:48
 6/16 after stroke ***** válasza:
74%

Az alvásproblémádat a magas kortizolszint okozza. BÁRMILYEN stressz éri a szervezetet, a mellékvesekéreg kortizolt termel, ami egy antistressz hormon. Ez a hormon azonban a melatonin (alvást segítő hormon) antagonistája, vagyis, amíg jelen van, utóbbit nem engedi érvényesülni.

A problémát súlyosbítja, hogy a több mint százféle autoimmun betegség (mint pl a fentebb említett SM) is egyfajta stresszforrás, és magas kortizolszinttel párosul. Ezeket a betegségeket pedig nem mindig lehet egyértelműen beazonosítani.

Ha nincs diagnosztizált autoimmun betegséged, akkor sima stresszkezelési technikákat javasolok, a bolygóideg stimulálásával párhuzamosan.

2022. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kortizolszint-vizsgálat is lett csináltatva, teljesen rendben volt.
2022. máj. 8. 10:16
 8/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ebben az esetben áteresztő bél szindrómára gyanakodnék. Legalább fél évig zárd ki az étrendedből glutént, a hüvelyeseket, tejet és tejtermékeket, a csucsorféléket.
2022. máj. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt is kipróbáltam már régebben, sajnos eredménytelenül, erről is olvastam.
2022. máj. 9. 10:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Rendszeres mozgás? Vitaminok? Hobbi?
2022. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!