Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysömörrel együtt élés?

Pikkelysömörrel együtt élés?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem, valószínűleg friss pikkelysömörös vagyok, azért valószínűleg, mert a bőrgyógyászhoz későbbre kaptam időpontot.. Piros hámló foltok az arcomon (A lehető legrosszabb helyen, köszönöm Istenem), egyre több, egyre rosszabb, a fülem mögött is.. Szó szerint semmi jót nem olvastam a dologról, poklok pokla az egész, egy életen àt. Valójàban az érdekelne, hogy esetleg ki tudnàm-e használni, hogy egy kezdődő dologról van szó, és esetleg vissza tudnám-e szorítani, tudom hogy gyógyítani nem lehet, de azért ki szeretnék menni az utcára, és nem egy szörnyetegként a szobámban leélni az életem.. Azt is olvastam, hogy a stressz is nagy ellenség, bár ez egy ördögi körnek tűnik, mert ki az, aki nem idegesíti fel magát, ha torz külsővel kell élnie, amiről abszolút nem tehet, és hát azt is tudjuk, hogy a mi társadalmunk mennyire fogadja el az ilyen dolgokat.. Szóval a lényeg, hogy meg szeretném fékezni ezt a dolgot, amennyire lehet, betartom amit kell, csak valaki nyugtasson meg, hogy nincs veszve minden, és van "kiút". Bocsánat, ha kicsit kicsapongó voltam, de 18 évesen eszméletlenül jól jött egy ilyen, iszonyú kilátástalannak tűnik..

2022. máj. 14. 10:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, tényleg pokoli stresszes vagyok évek óta, a testem màr mindenhogy jelez felém, ízületi gondjaim is vannak, gyomorproblémák stb., szóval lehet itt egy végleges jelzés, hogy komoly változásokra van szükség.. Szívesen beszélgetnék olyannal, aki hasonló cipőben jár!
2022. máj. 14. 11:00
 2/4 gublug ***** válasza:

Szia.

Gondozóként 3 évig egy pikkelysömörös bácsival voltam. Nem itthon. Ő odakint kéremeket használt és spéci sampont. Ezek csak moderálták, de nem szüntették meg a gondot. Nem szabad elveszni a tüneti kezelésben, fontos tudni az okot.


A Hagyományos Kínai Orvoslás szerint a pikkelysömör oka máj eredetű. A májnak a harag/düh és a szél árt a legjobban.

Tehát javaslom tedd rendbe a májad amennyire lehet, avagy kíméld:

- teával

- reflexológiával

- test vagy fülakupuntúrával

- akupresszúrával


A májat a vese támogatja és a tüdő kontrollálja (még mindig a kínaiak szerint mondom). Ezt azt jelenti, hogy ha a Vese/Húgyhólyag párosból valamelyik gyengélkedik, akkor nem tudja megfelelően támogatni a Májat. Ha a Tüdő/Vastagbél párosból valamelyik gyengélkedik, akkor nem tudja megfelelően kontrollálni - energetikailag - a májat.

Tehát el kell gondolkodni, hogy ezen szerveid jól vannak e, vagy a múltban volt velük gond.


Illetve ebben a doksiban:

[link]

nézd meg a Bőr - Pikkelysömör cikkelyt.

2022. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már egy ideje tudott dolog, hogy melyik gén felelős a hajlamért (így a kínaiakat simán hülyének tartom, amúgy Maria Treben is a májat emlegette), az meg, hogy kinél mi hozza elő, eléggé egyedi, meg nyilván függ a bőrre való hatástól is (íróasztalosoknál könyök, más iparosoknál térd, satöbbi), de áttételesen lelki dolgok is hozhatják. A Ps elég sokaknál úgy működik, hogy bármilyen kiváltó ok megszűnése után sem múlik el.


Sokaknál az étrend megváltoztatása egy időre könnyebbséget hoz, de például az a fajta tünetmegszüntetési mód, amit most a koronavírus kapcsán mesélt valaki, hogy 10 napig nem evett élet- és halál között, s így a sömöre gyakorlatilag tünetmentes lett, nyilván nem folytatható hosszabb időn át. Amit diétát ajánlanak, azt kevesen bírják (se fűszer, se glutén, se füstölt hús, se bizonyos gyümölcsök, se olajos magvak, satöbbi végtelen sorban), meg ezek, mint a kínaiak, olyanok, hogy a kunyhóban a téli hideg estén kapargatom a parazsat a tűzhelyben, hogy meg ne fagyjon a disznó, akivel egy kalyibában lakom, és közben majd én kitalálom, mitől van a sömör. Piros folt? Akkor biztosan sok pirosat eszik. Megvastagodott bőrréteg? Akkor ő attól fél, hogy lenyilazza a szomszéd. Stb.


Van az Instagramon egy angol lány, tele kis foltokkal, hát ő kiállt ezzel a világ elé, de nyilván minden reggel a metrón millióan nézik értetlenül. Nekem is volt, mikor a csontkovács meglátott,felvett egy kesztyűt. :D A másik meg lekúrt, hogy ezt meg lehet gyógyítani. :D


Mindazonáltal. Piros foltok még lehet a seborrheás dermatitis is. Azzal kapcsolatban is vannak különféle vélemények, mi okozza (nézz meg a neten egy demodex atka fényképet, az mászkál a bőröd alatt, hát, nagyon cuki), és mitől múlik el, de annál a sikerarány azért nagyobb.


Mindkettővel kapcsolatban egy biztos: ami másnak használt, az neked vagy fog használni, vagy nem, de arányban több nem, tehát állandóan próbálkozni kell, sok pénzt költeni, természetesen. A szteroidos szereket lehetőleg kerülni kell. Van, ami elnyomja, ezeknél viszont előfordul, hogy a sömör erőt gyűjt, majd visszavág. Holt-tengeri kúrával is járt így már sömörös, míg egyeseknek meg tartósan elmúlt.


Hát csak így a látókör tágítására.

2022. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos információkat, ment a zöld mindenkinek!
2022. máj. 15. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!