Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fordult már elő valakivel...

Fordult már elő valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Mostanában viszonylag sokat vagyok beteg.

Februárban kezdődött, akkor volt egy este 37.3 hőemelkedésem meg nagyon rossz közérzetem és vettem be rá lázcsillapítót, hogy legalább a közérzetem javuljon.

Aztán másnap kicsit köhögtem, jött is fel váladék még egy pár napig aztán elmúlt. 1 napot voltam itthon, vissza mentem dolgozni másnap már. Rá egy hétre megint lett egy kis hőemelkedésem, tartott még ez a torok kaparás meg a köhögés de az is elmúlt 1-2 nap alatt. Akkor itthon maradtam vele 5 napot pihenni és nem is jött vissza. Voltam akkor tüdő röntgenen, hátha valami konkrét okozza de minden rendben volt.

Egészen mostanáig, mert 3 hete megint hőemelkedésem volt viszont az már annyira felbosszantott hogy tettem is rá, végig mentem dolgozni mostanáig, látszólag akkor elmúlt a betegség viszont este megint vissza jött és már lázam is van meg nagyon rossz a közérzetem, fáj a fejem, hányingerem van.

Lehetséges, hogy sosem pihenem ki a betegséget illetve semmilyen gyógyszert nem szedek rá soha és ezért tér így vissza?

Plusz építkezésen dolgozom és amikor nagyon kiizzadok akkor locsolom magam hideg vízzel, itthon pedig 0-24 ventillátorozok.

(Háziorvos azt mondta, ha 3 napnál tovább tart a láz 38 felett, akkor menjek be, addig igyak Neocitrant meg C-vitamint.)

Már nem tudom eldönteni, mi a franc lehet. Két betegség között amúgy rendben vagyok mindig, nem fogyok, nincsenek nyirokcsomó duzzanataim, éjszaka nem izzadok, fáradékony még akkor sem vagyok ha tizen órákat talpalok.

Fordult már elő ilyen valakivel?



2022. máj. 28. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana egy alapos kivizsgálás, vérkép, ultrahang, stb. Persze a hideg vizes locsolgatást sem ártana langyosra lecserélni és a ventillátort abbahagyni, nekem attól mindig arcüreggyulladásom lett.
2022. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam de az orvos nem tartotta indokoltnak eddig, mert sosem volt magas lázam és mindig ez a taknyos tünet társult hozzá meg feszt berekedek és köhögök. Azt mondta ha nem periódikus meg 1 napig sem tart akkor nem kóros. :/

Egyedül a mellkas felvételt kérte. Illetve azt kifelejtettem, hogy még azt is mondta az asszisztens, hogy mivel nincs meg a garat mandulám ezért némelyik vírust nincs ami felfogja és lejjebb kerülhet. Ebben van igazság?

2022. máj. 28. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, a mandula tulajdonképpen úgy működik, mint egy szűrő, ezért is csak alapos indokkal célszerű kivenni. Ha csak az immunrendszered gyengült le, akkor természetes immunerősítők is segíthetnek, pl.: fokhagyma, propolisz, méhpempő, bíbor kasvirág tea, homoktövis, próbáld ki. Ha nem jössz rendbe, akkor lehet egy háziorvos váltás is jó lenne, aki elküld kivizsgálásokra ha panaszaid vannak.
2022. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám ennyiben, hanem alaposabban kivizsgáltatnám magam.
2022. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most jelenleg tudom mivel magyarázni a betegséget mert minden éjjel jég hideg mindenem a ventillátortól, aztán akkor lekapcsolom és amikor újra kimelegszek akkor megint vissza kapcsolom. Sajna elég rosszul viselem a meleget és muszaj volt használnom. De most kiiktatom, leszedem a gyógyszereket, pihenek vele, elkezdek C-vitamint szedni és ha megint visszajön 1 hónapon belül akkor meg már elmegyek egy vérvételre. Semmire nem szedtem antibiotikumot, lehet megtelepedett valahol valami nagyobb baci. :/
2022. máj. 28. 15:44
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Padlón van az immunrendszered.
2022. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6

Az lehet. Hajnal 4-re járok dolgozni, napi 4-5 órákat alszom. :( Tegnap kezdtem el C-vitamint szedni.

2022. máj. 29. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!