Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid íz- és szaglásvesztési...

Covid íz- és szaglásvesztési szövődmények?

Figyelt kérdés

Még novemberben voltam covidos, nem éreztem szagokat ízeket, és még azóta sem jött vissza. Ízeket kb ilyen 5-10%ban érzek, azt is csak azért mert ugye az állagát érzem az ételnek és az segít kicsit. De szagokat egyáltalán nem érzek semmit. Parfümöt is csak azért fújok magamra hogy más érezze, mert én nem érzem. Olyan rossz így.

Olvastam már, hogy sokaknak szinte egyből visszajött pár nap vagy 1-2 hét után. De nekem semmi, november óta már eltelt 7 hónap és ugyanolyan. Azt is írták hogy valakinek az segített, hogy így szagolgatott ezt-azt, próbálta felidézni valahogy, aztán szépen lassan visszajött. De nálam ez sem vált be, pedig szoktam időnként szagolgatni pl parfümöt, narancsot, még olyat is aminek nagyon erős illata vagy aromája van, de semmi. Volt aki azt tanácsolta nekem, hogy szedjek cinket, vasat, és akkor vissza fog jönni, mert sokaknak az segít ilyenkor. Szedem is kb 2 hónapja de semmi.

Neten is olvasgattam hátha találok valami kis reményt hogy hogyan jöhetne vissza, de nem nagyon nyugtatott meg semmi. Olvastam egy ilyet:

“Szaglás nélkül az alapízeket még nagyjából érezhetjük, így a keserű, édes, sós és savanyú ízt. Egy összetett ízélmény, például a málna íze viszont csak a szaglás segítségével érzékelhető teljes értékűen”.

Én pontosan így vagyok. Nem tudom tényleg hogy vagy mikor jöhetne vissza ;(

Aki tudna segíteni vagy valami hasznosat írni hogy lehetne kezelni, az jó lenne



2022. máj. 28. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm másfél éve nem érez szagokat, nagyon ritkán egy kis büdös-égett szagot, de ennyi.
2022. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szintén novemberben voltam Covidos, nekem az segített, hogy eukaliptuszos dolgokat szagoltam.

Viszont van olyan eset is, amikor 1 évbe telik, míg helyrejön az ember.


Mielőbbi gyógyulást.

2022. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én vagyok így. Mindig arra gondolok hogy és ha már ez sosem fog visszajönni mert maradandó hatása lett? Tényleg nagyon rossz hatással van az életminőségünkre.

Plusz még nekem az is közrejátszik, hogy a covid betegségem idején nem kaptam úgy levegőt se, szóval nehézlégzésem volt, úgy kb azóta mondhatni jobb lett, de azóta se az igazi, van hogy még most is előjön hogy nehezen tudok levegőt venni.

De rossz istenem, nagyon félek hogy ez mostmár örökre így marad. A környezetemben még mindig nem szokták meg hogy én nem érzek szagokat ízeket, sűrűn van hogy meg akarnak velem szagoltatni valamit és nekem minden alkalommal ugyanúgy el kell mondanom hogy hát én nem érzem..

2022. máj. 28. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Van post covid ambulancia, keresd fel mielőbb
2022. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is novemberbe voltam covidos. Nekem torz szaglálosom- ízlésem van. Semminek nem érzem az eredeti illatát, ízét. Borzalmas… egyes dolgokat meg se tudok enni (pl amibe foghagyma van vagy paprika, zöldsègeket nyersen). Annyi javulás van hogy eleinte a húst se tudtam megenni most már azt igen (nem mindet, pl felvágottakat nem tudom). De eleinte dög szaga volt mindennek.
2022. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5.ös én decemberbe voltam covidos amiről tudok visszajött az ízlésem zaglásom de utána nem tudom április óta ugyanez van nekem is😶
2022. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!